O ülkenin kripto para birimlerine ilgisi 2022'de neredeyse %30 düştü!

Hollanda, İrlanda ve Amerikalı kripto para yatırımcılarının sayısı 2022'de ciddi oranlarda düştü!

O ülkenin kripto para birimlerine ilgisi 2022'de neredeyse %30 düştü!

Yeni araştırmalar, hem tamamlanmış hem de planlanan sayısız yükseltmeye rağmen, kripto para birimi sektörüne olan ilginin ayı piyasasının sonuçlarını hissederek dünya çapında önemli bir düşüşe yol açtığını gösterdi. Özellikle de Hollanda, İrlanda ve Amerikalı kripto para yatırımcılarının sayısında ciddi düşüş mevcut.

O ülkenin kripto para birimlerine ilgisi 2022'de neredeyse %30 düştü!

CoinJournal tarafından geçtiğimiz günlerde Finbold ile paylaşılan bir araştırmaya göre, dünya çapında kripto para birimlerine ilgi geçen yıl %16 düştü. Özellikle de Amerikalı kripto para yatırımcılarının sayısında ciddi düşüş mevcut. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto yatırımcılarının sayısı %26 kadar eridi.

Bu arada, Hollanda, 2021'den bu yana %37 düşüşle arama hacminde en önemli düşüşü kaydetti ve onu %30 ile İrlanda izledi ve ABD, pazar hacminin büyük bir bölümünü oluşturmasına rağmen kripto yatırımcı kaybı olarak üçüncü sıraya ulaştı.

O ülkenin kripto para birimlerine ilgisi 2022'de neredeyse %30 düştü! - Resim : 1

2021 – 2022 yılları arasında kripto paralara ilgi. Kaynak: CoinJournal

Bazı ülkeler ise arama hacminde ani artış kaydetti

Bununla birlikte, bazı ülkelerde kriptolara olan ilgi, geçen yıl içinde yüzde 61 büyüdüğü Fas ve ardından Kenya, Sri Lanka, Nijerya ve Kolombiya da dahil olmak üzere büyük artışlar kaydetti.

Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), kısmen El Salvador örneğini takip ederek ve Bitcoin'i ( BTC ) yasal ihale olarak kabul eden ülke olması nedeniyle kripto arama ilgisi yüzde 592 gibi büyük bir artış gösterdiği için bu çalışmada kelimenin tam anlamıyla "çizelgelerin en tepesinteydi".

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.