Güncel

Obama'nın zafer Tweeti rekor kırdı!

Obama'nın gelmiş geçmiş en popüler Tweeti bu oldu.

Obama'nın zafer Tweeti rekor kırdı!

Epey bir zamandır ABD başkanlık seçimi kampanyaları sürüyordu. Amerika Başkan adayları seçim kampanyalarında sosyal ağları kullanmayı da hiçbir zaman ihmal etmediler. Çünkü sosyal ağlar insanlara birebir ulaşabilecekleri yerlerden biri.

Seçimler sonuçlandı ve gelecek dönemin ABD başkanı belli oldu. Oylama sonucunda Barack Obama, yeniden ABD Başkanı seçildi. Başkan Obama, önceki seçimlerden farklı bir yöntemle yeniden başkan seçildiğini Twitter üzerinden açıkladı.

1352280035_a7eidwccyaazt1d.jpg

Obama, eşi Michelle Obama ile bir fotoğraf paylaşarak attığı tweette "Four more years" yani "Dört yıl daha" yazdı. Tüm dünyanın yakından ilgilendiği bir seçim olunca tabi ki ilgide oldukça fazla oldu.  Bu tweet, Twitter'ın gelmiş geçmiş en popüler tweeti oldu.

Obama'nın attığı tweet ilk 20 dakikada 226 binden fazla retweet aldı, şu anda ise 540 bin retweete ulaşmış durumda. Söz konusu paylaşımın favorilere eklenme sayısının ise 182 binden fazla olduğu görülüyor.

Barack Obama, sevincini Twitter'ın yanı sıra e-posta üzerinden de paylaştı. Obama'nın kendi e-posta adresi üzerinden gönderilen metinde yapılacak çok şey olacağı yazıyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.