Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi

Bu yazımızda Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimini sizler için listeledik!

Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi

Toplam piyasa değerinin %65 oranında düştüğü kripto para birimi endüstrisi tarihinin en kötü yıllarından birinin sonunda, geleceğe bakma ve 2023'te hangi dijital varlıkların başarılı olma potansiyeline sahip olduğunu görme zamanı.

Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi

Bunu akılda tutarak Finbold, bu alandaki yatırımcıların ve tüccarların bir sonraki yılın açılış ayında dikkat etmesi gereken kripto para birimlerini bulmak için derinlemesine bir piyasa analizi gerçekleştirdi.

Bitcoin (BTC)

2022'nin başından bu yana yaklaşık %65 düşüşle 16.600 dolara düşmesine neden olan daha geniş kripto pazarındaki krizden ağır bir şekilde etkilenmesine rağmen, birçok önde gelen kripto tüccarına göre Bitcoin ( BTC ) hala iyi bir yatırım sunuyor. fırsat.

Yani, fiyatı şu anda en düşük seviyesinde olabilir, ancak bazı endüstri uzmanları, ilk yarıda bir yükseliş olasılığı ile muhtemelen bu kadar düşük kalmayacağına ve Ocak ayının onu satın almak için son şans olabileceğine inanıyor. (Bazı analistlerin dediği gibi "iyi bir pazarlık" ile)

Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 1

Bitcoin 3 aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Cardano (ADA)

Fiyat zorlukları bir yana, Cardano ( ADA ), 2021'e kıyasla %394 artan Plutus akıllı sözleşmelerinin yanı sıra platformda 192 artan yerel token sayısı da dahil olmak üzere 2022 boyunca ağında rekor büyüme kaydetmeye devam etti.

Bunun da ötesinde , ağdaki işlemler %139 artarak, fiyatı Aralık 2021'e göre %80 daha düşük olan basın zamanında 0,25 ABD Doları olmasına rağmen, potansiyel " Ethereum katili"ni Ocak 2023'te değerli bir yatırım haline getirdi.

Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 2

Cardano 3 aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ethereum (ETH)

Ethereum'dan ( ETH ) bahsetmişken, ağı Proof-of-Work'ten ( PoW ) Proof-of-Stake (PoS) doğrulama algoritmasına geçiren Merge yükseltmesi, varlığı herhangi bir önemli yukarı doğru hareket ettirmeyi başaramadı.

Bununla birlikte, daha fazla kurum varlığı benimsedikçe, Ethereum 2023'ün başlarında gerçek potansiyeline ulaşabilir ve fiyatı üzerinde güçlü bir pozitif etkiye sahip olabilir, bu da 2022'de tahakkuk eden kayıpları telafi eder ve bu da piyasa değerine göre ikinci en büyük kriptoyu 1.198 dolara düşürür. yayın sırasında.

Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 3

Ethereum 3 aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

MaymunCoin (APE)

Mart 2022'de Bored Ape Yacht Club ekosistemi tarafından piyasaya sürülen kripto sahnesine yeni gelen ApeCoin ( APE ), son aylarda duraksadı ancak son zamanlarda balinalar arasında çok popüler oldu.

Staking mekanizmasının amacı, lansman sırasında APE arzının %15'i tahsis edilen ekosistemin misli olmayan tokenlerinin ( NFT'ler ) sahiplerinden gelen satış baskısını en aza indirmektir. Bunun etkileri, varlığın mevcut fiyatını 3,64 $ artırma potansiyeli ile 2023'ün başlarında belirgin olacaktır.

Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 4

ApeCoin 3 aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP (XRP)

Ripple Labs tarafından çıkarılan XRP, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ( SEC ), düzenleyicinin menkul kıymet olarak kabul ettiği token'ı yasa dışı yollardan sattığı iddiasıyla  blockchain şirketine dava açtığı geniş çapta duyurulan davaya uzun süredir bulaşıyor.

Ripple'ın bu durumdaki zorlayıcı ilerlemelerini hesaba katarsak, kazanma şansı kendi tarafında ve kazanırsa, bu, XRP'nin 2023'te güçlü bir yükseliş rallisine yol açabilir, bu da Ocak ayının onu elde etmek için son şans olabileceği anlamına gelir.

Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 5

XRP 3 aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Conclusion

Terra ( LUNA ) ekosisteminin patlaması ve kripto borsası FTX'in çöküşü gibi geçtiğimiz yıl kripto sektörünün yaşadığı aksilikler, hiçbir şeyin kesin olmadığını ve dış olayların muazzam bir aşağı yönlü baskıya sahip olabileceğini gösterirken, yukarıdaki kripto para birimleri, zorlu zamanlarda direnç gösterdi ve bu, mevcut bakış açısından onları Ocak 2023'te satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden biri yapıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.