6. Ayakkabı

Senin ayağın ona göre mantarlıdır, senin ayağında şirinler yaşıyor. Alamazsın, sen daha konuya girmeden o sana bir şarkı önerir zaten; Ayağında Kundura...

7. Tesbih

O elini indir, elini indir. Her ele yakışmaz o senin bildiğin tesbihlerden değil bir gururu var. Israr etmenin lüzumu yok , kesinlikle hediyedir zaten hep öyle olur. Sana bir tane alıcam söz diyerek konu kapatılır. Geçmiş olsun, yılmak yok denemeye devam.

1. Para

Sen sen ol aç kalsan dahi kimseden tek kuruş borç isteme, istemek ile alabilmek arasındaki farkı anla. Bazen üstüne borçlu bile çıkabilirsin. Aynı şey akrabaların içinde geçerli, hadi bir ihtimal kısa süreliğine ödemek üzere aldın bir kaç kuruş bunu dediğin gibi ödeyeceksin tamam. Ama gözüne uyku girmez, rahat bırakmaz, vazgeç.

2. Araba

En hasas konu, kim olursan ol arabasına el sürme ben kefilim bir tur olsa bile vermez. Elini arabasının anahtarına bile sürme belki iyi bir insandır, baba candır ama araba başka. Mutluluğunun, huzurunun kaynağı gaza basarken lastiklerden çıkan tozun köpürtmesi. Anlayamazsınız!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.