Office 2016, yeni bulut sistemiyle ön plana çıkıyor. Artık mobil ve masaüstü cihazlarındaki ofis dökümanlarını tek bir yerde paylaşabileceksiniz. Buna ek olarak temel yeni özellikler şu şekilde;

Kolay dosya paylaşımı (OneDrive bulut altyapısı ile)
Akıllı arama özelliği: Ne yapmak istiyorsunuz?
Bing tarafından desteklenen kelime araştırma özelliği
Geliştirilmiş “geçmiş” özelliği
Yenilenen yazım denetimi
Power Pivot özelliğinin gelişirilmesi
Mürekkep denklemleri özelliği

Office 2016, akıllı telefon ve tablet bilgisayarda ücretsiz olarak sunulacak. Ücretli kullanım ise Office 365 ile fiyatlandırılacak. Office 365’in Ev kullanıcıları için olan versiyonu aylık 22.99 TL’den ücretlendirilecek. Yıllık alım yapılırsa indirim yapılacak. Yıllık fiyat 229.99 TL olacak. Bu fiyatlar Windows ve Mac işletim sistemlerinde ufak değişikliklere uğruyor.

Ev kullanımı dışında Office 2016, iş dünyası için iki ana başlıkta çözümler sunmuş. Bu paketler İş ve Kurumsal olmak üzere ikiye ayrılıyor. İş ve Kurumsal çözümlere ait fiyatları aşağıda görebiliyorsunuz. Ev, İş ve Kurumsal paketler dışında Eğitim, Kamu Kuruluşu ve Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için çok sayıda farklı çözüm mevcut. Detaylı fiyat listesi için Microsoft’un internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yenilenen ofis sürümü Office 2016, mobil ve masaüstü platformlarda ortak olacağı için arayüzde yani yazılımın tasarımında değişiklikler söz konusu. Bu değişiklikler ağırlıklı olarak dokunmatik ekranlar ön plana alınarak yapılmış. Dokunarak yapabileceğiniz jestler ve seçimler ile Office 2016’nın kullanımı kolaylaştırılmaya çalışılmış. Yapılan bu yenilikler Word, Excel ve PowerPoint gib ofis yazılımının temel programlarında geçerli.

Görsel olarak Office 2016, önceki sürüme göre ek temalara sahip. Renklerin açık ve kapalı tonlarını seçerek zevkinize uygun bir Office 2016 arayüzüne sahip olmanız mümkün.

Office 2016’da olan programlar önceki sürümlere göre limitlendirilmiş durumda. Yapılan araştırmalar sonucunda bireysel kullanımda en çok tercih edilen 4 program Office 2016 için güncellenmiş. Bunlar Word, Excel, Power Point ve OneNote şeklinde. Ücretli paketlerde tabii ki diğer Outlook, Publisher ve Access programları kullanılabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.