2. Enerji İçeceği İçmek
Bunun mantığını inanın biz de çözemiyoruz. Normalde enerji verdiği için içilmesi tavsiye edilen bir içeceğin, enerjinin her daim yüksek olması gereken yerde yasaklanması biraz acayip bir durum evet ama ne yazık ki durum bundan ibaret. Bazı iş yerlerinde enerji içeceği içmek yasak.

İzinsiz Tuvalete Gitmek
Okulu bitirdik, kaç yaşında adam olduk hala tuvalete gitmek için izin mi isteyeceğiz? diye sorma. Tabi ki isteyeceksin, iş yeri dingonun ahırı mı?:) Genel olarak bir çok iş yerinde direk izin olarak sormak gerekmese bile, en azından “ben tuvalete gidiyorum.” diye haber vermek gerekiyor. Bir nevi ilan etmeden bu tür işler kolay olmuyor anlayacağınız.:) Tuvalete gidecekseniz bunu da bilecekler.

Yöneticiden Önce Çıkmak
Senin işin bitmiş, eyvallah ama patronun işi bitmemiş, hiç çıkmak olur mu? Orası senin babanın ofisi değil ya! Mesai saati de neymiş!” Kim çıkarıyor bunları?”çıkamazsın arkadaşım patron çıkmıyor sen nereye gidiyorsun anlayışı da genel olarak iş yerlerinin en temel sorunudur. Ve çoğu zaman adamın keyfini beklemek zorunda kalırsınız. O çıkmadan ofisten ayrılmak yasak! Bekleyeceksin.

İş Saatlerinde Telefonla Konuşmak
Burada bahsettiğimiz tabi ki de uzun uzun telefon muhabbetleri değil. Genel olarak bazı iş yerlerinde telefonu eline almak dahi yasak! Acil bir durumda mesaj atmak, çalınca cevap vermek falan bunlar hep lüks. Böyle durumlarda hemen tuvalete kaçman gerekir ki o da zaten önceli maddelerde yasaklanmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.