Öğrenciler için ilk kar tatili müjdesi geldi! Okullar 1 hafta kapanabilir!

Artık kış aylarına yaklaştık. Fakat bu kış bildiğiniz gibi geçmeyecek. Özellikle de Ekim ayı yaz aylarını mumla aratacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Öğrenciler için ilk kar tatili müjdesi geldi! Okullar 1 hafta kapanabilir!

Yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte okullar da eğitim öğretim dönemine başlamış oldu. Hatta ikinci haftayı da geride bıraktık. Fakat bu kış öğrenciler açısından tatillerle dolu geçecek. Çünkü önümüzdeki süreçte çok sert bir kış bizleri bekliyor.

Artık Eylül ayının son günlerini geçiriyoruz. Önümüzde Ekim ayı var. Meteoroloji uzmanları özellikle Ekim ayında sert bir kış mevsiminin bizleri beklediğini açıkladılar. Özellikle Ekim ayının ilk haftasında sıcaklıklarda ani düşüşler yaşanacak. Şimdilerde 20 derecenin üzerinde seyreden sıcaklıklar bir anda 10 dereceye kadar düşecek. Ekim ayının ortasından sonra ise dananın kuyruğu kopacak.

Sıcaklıklar hızlı bir şekilde düşmeye devam edecek ve kısa süre içerisinde 5 dereceye kadar gerileyecek. Uzmanlara göre özellikle doğu şehirlerinde sert bir mevsim geçişi yaşanacak ve yüksek bölgelerde kar kalınlığı hızlı bir şekilde artacak.

Öğrenciler için ilk kar tatili müjdesi geldi! Okullar 1 hafta kapanabilir!

Meteoroloji uzmanları, özellikle Ekim’in son haftasına dikkat çekti. Rusya ve balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk hava dalgalarının ülkemize eş zamanlı giriş yapacağını belirten uzmanlar, bazı şehirlerde uzun dönemli kar yağışı olabileceğine dikkat çekti. Hatta bu yağışlar o kadar yoğun olacak ki bazı bölgelerde okulların bir haftaya varan sürelerde kapalı kalması da söz konusu olabilecek.