Güncel

Öğrencilere aşı ve PCR Testi zorunluluğu açıklaması!

Uzaktan eğitim dönemi son bulurken öğrencilere yönelik aşı ve PCR açıklaması geldi. İşte detaylar.

Öğrencilere aşı ve PCR Testi zorunluluğu açıklaması!

Gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında yüz yüze eğitim konuşuldu. Aşı olmayan okula gidebilecek mi gibi sorular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan aşılama ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konuya ilişkin olarak "Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz."  ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı eğitime ek olarak diğer alanlarda da açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konser, tiyatro gibi kamuya açık alanlara girişlerde test yapılacağını bildirdi.

Öğrencilere aşı ve PCR testi zorunluluğu hakkında konuşuldu

Öğrencilere aşı ve PCR Testi zorunluluğu açıklaması! - Resim : 1

Toplantıda Fahrettin Koca, artan yeni vakalar hakkında konuştu. Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yüz yüze eğitimde alınacak tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Kritik toplantının ardından aşılama hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

"Eylülde okullarına kavuşmayı bekleyen milyonlarca öğrencilerimizin çeşitli sektörlerde işlerine dört elle sarılan vatandaşlarımızın geleceğinin bu konuda kat edilecek mesafeye bağlı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aşı olmayana üniversite öğrencilerimizin ve çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Uçak ve şehirlerarası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız."

Erdoğan'ın yüz yüze eğitimde aşı olmayan öğretmen ve okul personeli için haftada iki kez PCR testi zorunluluğunu bildirmesiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, devlet hastanesinde testlerin ücretsiz yaptırılabileceğini duyurdu.

 
Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Alfa beta ve gamma varyant ı vardı. Şimdi MU varyant ı çıkmış.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.