Güncel

Öğrencilere müjde! Sınavlar ertelendi!

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze sınav tarihlerinin güncellendiğini açıkladı. İşte yeni sınav tarihleri ve tüm detaylar!

Öğrencilere müjde! Sınavlar ertelendi!

Bildiğiniz üzere ülkemizde uzun zamandır hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanıyordu. Ancak son alınan kararlar ile beraber riski nispeten düşük illerde hafta sonu yasakları tamamen kaldırıldı. Yüksek ve çok yüksek riskli olarak ifade edilen illerde ise Cumartesi günleri yasak kaldırılırken Pazar günü aynı şekilde devam etti. Fakat tüm bu gelişmelerin ardından vaka sayılarında yaşanan ciddi artış, Milli Eğitim Bakanlığı'nı da harekete geçirdi.

Öğrencilere müjde! Sınavlar ertelendi!

Bakanlıktan illere gönderilen yazılarda, Cumhurbaşkanlığı kabinesi tarafından alınan kararlar iletildi. Buna göre risk oranı ne olduğu önemsenmeksizin tüm illerde, vaka sayısındaki artış ve salgının seyri de göz önünde bulundurularak yüz yüze sınav tarihlerinde çeşitli değişikliklere gidildi. Ortaya çıkan detaylara göz attığımızda ise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması düşünülen yüz yüze sınavları 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacak.

12. sınıf öğrencilerinin yüz yüze sınavlarına yönelik ise herhangi bir erteleme kararı çıkmadı. Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasında, "12. sınıfların sınavları devam edecek olup 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır." ifadesine yer verildi. Ayrıca lise son sınıf öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim dönemindeki tüm iş ve işlemlerinin 28 Mayıs gününe kadar tamamlanması gerektiğini de söylemeden geçmeyelim. Bu konudaki görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
3883udiudj
Peki ortaokuldan sinav yokmu
Cevapla
berat
eskı habr
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Kimler kan bağışı yapabilir? hiç korona virüse yakalanmamis, aşı olmamış alkol ve sigara ve madde bağımlısı olmayanlar hatta tiroid bezi düzenli çalışanlar. Hatta kazancı- lmali durumu iyi olanlar. Sağlığı iyi olanlar. Korona virüs den önce tüm aşıları düzenli yaptıranlar hepatit çiçek zatürre aşısı gibi bir çok aşıyı yaptırmış olan bireyler kan bağışı yapabilir. Malûm kan hayat kurtarır. Kan çok sağlıklı olmak zorundadır.
Cevapla
Bruh.
Bu haberin teknoloji ile olan bağlantısı nedir peki?
Cevapla
Cogito ergo sum
Ortaokul öğrencileri için risk yok mu? Onların da canı yok mu?
Cevapla
Firirifjfjf
Onların canı yok arkadaş
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.