Güncel

Öğrencilere tablet yerine bilgisayar dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanı, öğrencilere tablet yerine bilgisayar dağıtılacağını açıkladı.


Fatih projesi kapsamında öğrencilere tablet dağıtan Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimde teknoloji kapsamını önümüzdeki aylarda genişletmek istiyor. Türk Eğitim Derneği’nin (TED) 90. kuruluş yıl dönümünde konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğrencilere tablet yerine bilgisayar dağıtmak istediklerini açıkladı.

Bakan Yılmaz, Fatih projesinin önümüzdeki dönemde ilkokulları, mesleki eğitim ve özel eğitim kurumlarını da geleceğini açıkladı. Tablette yapılan işlemlerin bilgisayara göre kısıtlı olmasından dolayı böyle bir karar alınmasının çok yerinde olduğunu söylebiliriz.

İsmet Yılmaz ayrıca Şartlı Eğitim Yardımı için de açıklamalarda bulundu. Bakan; "Annelere şunu söylüyoruz, evlatlarınızı düzenli olarak okullara gönderirseniz, her gönderdiğiniz erkek evlat için ilkokulda 35 lira, kız evlatlar için 40 lira. Ortaöğretime, liselere gönderirseniz erkekler için 50 lira, kızlar için 60 lira ödeyeceğiz. Bu ana kadar annelerin hesabına yaklaşık 6 milyar lira para aktardık." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
hasan
peki acık ogretım ogrencılerıne boyle bı ımkan saglıyorlarmı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.