Güncel

Öğretmenler Günü Google'da Doodle oldu

Google, Öğretmenler Günü'nü kutladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü Google'da Doodle olarak yer aldı.

Öğretmenler Günü Google'da Doodle oldu

Özel günlerde anasayfasında Doodle yayınlayan dev arama motoru Google, bugün anasayfasında 24 Kasım Öğretmenler Günü için özel bir Dodle yayınladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü Doodle tasarımı ders veren öğretmen ve öğrencilerden oluşan hareketli bir giften oluşuyor. Tabii ki öğretmen ve öğrenciler de Google yazısından oluşuyor.

1511499888_teachers-day-2017-turkey-5720481272430592-law.gif

Öğretmenler Günü nedir ne zaman kutlanır?

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Türkiye’de ise 24 Kasım tarihinde bu kutlama yapılmaktadır.

Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan,Tunus, Umman, Ürdün, Yemen) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

Biz de Teknoloji Oku sitesi olarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.