Güncel

Okullar yarın açılıyor! Ziya Selçuk müjdeyi verdi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk beklenen müjdeyi verdi. Okullar yarın yani 1 Haziran itibariyle açılıyor!

Okullar yarın açılıyor! Ziya Selçuk müjdeyi verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Ziya Selçuk müjdeyi verdi. Okullar yarın yani 1 Haziran'da açılıyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Kavuşuyoruz" başlığıyla attığı tweette 1 Haziran'dan itibaren okulların açılacağını müjdeledi.

Önümüzdeki hafta ise orta okul ve liselerde yüz yüze eğitime start verilecek. Eğitim ve Öğretim sezonu daha önce de belirtildiği üzere 2 Temmuz'da son bulacak.

Dilerseniz aşağıdan Ziya Selçuk'un paylaşımına göz atabilirsiniz.

Okullar yarın açılıyor! Ziya Selçuk müjdeyi verdi!

Elbette burada önemli bir nokta var. O da okullara devam olayının gönüllülük esasına dayandırılmış olması. Hali hazırda pek çok okulda 2. dönem sınavları yapıldı ya da yapılmak üzere. Dolayısıyla sınav olayı tamamen ortadan kalktı diyebiliriz. 

Zorunluluğun da olmadığı bir durumda okula kimlerin devam edip, kimlerin etmeyeceği ise tam bir soru işareti diyebiliriz.

Bu yine de yaklaşık olarak 1.5 senedir sıralarından ayrı kalan öğrenciler için iyi bir haber.

Öte yandan yaz döneminde telafi eğitiminin verilip verilmeyeceği ise şimdilik netleşmiş değil. Muhtemelen telafi eğitimine dair detaylar da önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Ali Kemal
Müjdeymiş peh… deneme tahtası oldu çocuklarımız. Haftada 2 gün tiayda toplam 8 gün🥳 profesör olacaklar
Cevapla
....
Ne bekliyorsun 5 gun okulami gitsinler sonra vakalar yuksek okullar açiyorsunuz diye ağlıyorsunuz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.