Atık gömme işinde; zararlı bakteriler, çöp ve hayatta kalmaya çalışan kemirgenler gibi milyonlarca ton istenilmeyen mikrop vardır. Çöp operatörünün görevi ise çöpün oluşturduğu metan gazını çıkarmaktır. Gaz operatörü borular ile gazı depolar, bu işlemi son derece tehlikeli ve kötü kokulu bir ortamda gerçekleştirir. Bu mesleğin çalışanları maaşı yüzünden tercih etmektedir.

Yüksek maaşlı işlerin başında cerrahlar gelir. İğrenç şeylerle ilgilenen cerrahlar ise daha fazla kazanç elde edebilir. Bir gastroenterolog yıllık 300.000 dolar kazanabilir. Ama onlar kolon kanseri, iltihaplı bağırsak sendromu ve hepatit gibi hastalıkları ile ilgilenir. Tabi bir de eğitimin 10 yılı aşkın süre olduğunu düşünürsek, oldukça yüksek olan maaşını hak ettiği bir gerçektir.

Bu iş için doktorlara duyulan saygıdan yoksun kalacağınız aşikar. Ama en az onlar kadar da oldukça iyi para kazanabilirsiniz. Kanalizasyon müfettişi; böcek, sıçan ve diğer çeşitli kemirgenler ile ilgileniyor. Ayrıca insan dışkısından bulaşabilecek hastalıklara da çok yakın çalışıyorlar. Bu kirli işi aslında oldukça popüler olmasa da yıllık ortalama 55.000 dolar üzerinde para kazandırıyor.

Olay yeri temizleme ekipleri, polis ve dedektiflerden sonra gelen insanlardır. Onlar kan, tehlikeli atıklar ve diğer bakterileri temizlemekten sorumludur. Temizleme ekipleri yıllık 80.000 dolar gibi büyük paralar elde edebilir. 9-5 işine benzemez, herhangi bir zamanda görev onları çağırabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.