Omicron şimdi de e-posta ile yayılıyor! - Page 1

Geçen yıl olduğu gibi 2021 de COVID-19 ile sona erdi ve 2022 de COVID-19 ile başladı. Tek fark, dünyanın artık Nisan 2021'de ortaya çıkan Delta varyantı yerine yeni Omicron varyantı ile uğraşıyor olması.

Omicron şimdi de e-posta ile yayılıyor! - Page 2

Önceki varyantlardan daha az ölümcül olduğu bildirilse de, Omicron varyantı çok daha yüksek bir iletim hızına sahip ve sonuç olarak, Yeni Omicron hastalarının günlük sayıları küresel bir endişe haline geldi. Bu durum salgınla ilgili endişeleri yeniden gündeme getirirken, tehdit aktörleri insanların endişe ve korkularını lehlerine kullanmaktan çekinmiyor.

Omicron şimdi de e-posta ile yayılıyor! - Page 3

FortiGuard Labs, geçtiğimiz günlerde kötü niyetli Redline Stealer yazılımının bir çeşidi olduğu ortaya çıkan ve ismiyle kullanıcıların merakını uyandıran “Omicron Stats.exe” adlı tehlikeli bir dosya tespit etti.

Omicron şimdi de e-posta ile yayılıyor! - Page 4

FortiGuard Labs tarafından toplanan ve analiz edilen global OSINT bilgilerine göre, Redline Stealer yazılımı şu şekilde çalışır: Normalde, bu kurbanlar sistemlerine herhangi bir hırsızlığa karşı virüs bulaşmış olan kurbanlardır. Çünkü bu kişiler bilmeden hesap şifrelerini ve tüm tarayıcı bilgilerini kaydedip daha sonra online alışveriş operatörlerine göndermektedir. Bu gibi durumlarda, her kullanıcı profili, çevrimiçi ödeme portalları, e-bankacılık hizmetleri, dosya paylaşımı veya sosyal ağ platformlarındaki hesaplar için oturum açma kimlik bilgilerini içerir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.