Yarasa-tilki karışımına benzetilen 'meyve yarasası' (fruit bat) genel yarasa tipinin aksine geniş gözlere ve burna sahiptir. Mevsimsel olarak böcek populasyonu azaldığında, yiyecek olarak meyveye yöneldiğinden dolayı adı meyve yarasası olarak anılmaktadır.

Yılan ve kertenkele karışımına benzeyen 'kemerli kertenkele' tıpkı bir armadillo (tesbihböceği) gibi, bir top haline yuvarlayarak kendisini korur . Güney Afrika'ya özgüdür ve 25 yıla kadar yaşayabilir.

Ördek ve kunduzun birleşiminden oluşmuşçasına her iki türe de benzeyen gagalı memeli 'ornitorenk' , su samuru gibi ayaklara ve zehirli bir dokunuşa sahiptir. Bu tür evrimsel biyoloji alanında önemli bir çalışma konusu olarak kabul edilmiştir. Genel olarak Avustralya'da yaşar.

Zebra ve zürafayı andıran Okapi, nesli tehlike altında olan bir tür olup, Demokratik Kongo Cumhuriyeti yağmur ormanlarında yaşar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.