One UI 7 ile gelen yeni özellikler herkesi mest edecek

Samsung'un One UI 7 güncellemesi, uygulama kilitleme işlevi gibi yeni özelliklerle gelecek. Bu yeni özellikler, kullanıcı deneyimini nasıl geliştirecek?

One UI 7 ile gelen yeni özellikler herkesi mest edecek

Samsung'un One UI 7 güncellemesi ile kullanıcılarına yeni bir özellik sunması bekleniyor. Ünlü teknoloji analisti Tarun Vats'ın X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı açıklamaya göre, One UI 7 güncellemesiyle birlikte "App Lock" adı verilen bir özellik kullanılabilir hale gelecek. Bu özellik, daha önce bazı One UI sürümlerinde belirli bölgelerde kullanıma sunulmuştu. Apple'ın da benzer bir özellik üzerinde çalıştığı ve bu durumun Samsung'u One UI 7 için bu özelliği geliştirmeye yönlendirdiği düşünülüyor.

Şu anda One UI 6'da bulunmayan App Lock özelliği, gelişmiş özellikler bölümünde yer alacak. Yeni güncellemenin geliştirilmekte olan bir sürümünde bu özelliğin yer aldığı bir ekran görüntüsü ortaya çıktı. Şu anda One UI 6.1 sürümünü kullanan cihazlarda, Gelişmiş Özellikler bölümünde Dual Messenger’ın altında "App Lock" özelliğini görmek mümkün değil.

Şu an için kullanıcılar uygulamalarını, belgelerini ve dosyalarını Secure Folder (Güvenli Klasör) içinde gizleyebiliyorlar. Ancak bu özelliği ilk kez kurmak ve uygulamanın yeni bir instance'ını yüklemek biraz zahmetli olabiliyor. Eğer bu süreci yaşamadan sadece basit bir şekilde uygulamaları kilitlemek isteyenlerdenseniz, gelecek olan bu özellik tam size göre olabilir.

One UI içerisinde halihazırda Samsung Pass, Auto Blocker, Secure Folder ve Private Share gibi birçok benzer ve kullanışlı özellik mevcut. Ancak App Lock özelliğinin halen geliştirilme aşamasında olduğunu ve Samsung'un bu özelliği One UI 7 güncellemesiyle sunup sunmayacağının henüz kesin olmadığını belirtmekte fayda var.