Güncel

OnePlus, Android 12 güncellemesini geri çekti!

OnePlus, OnePlus 9 ve 9 Pro akıllı telefonları için Android 12 güncellemesinin kullanıma sunulmasını hemen durduracağını açıkladı. Peki problem nedir ve firma neden geri çekiyor?

OnePlus, Android 12 güncellemesini geri çekti!

Bu haftanın başlarında OnePlus, amiral gemisi akıllı telefonlar OnePlus 9 ve 9 Pro için OxygenOS 12'nin kararlı bir sürümünün piyasaya sürüldüğü duyuruldu. Ancak, kullanıcılar hemen çok sayıda hatadan şikâyet etmeye başladı ve bunun sonucunda şirket güncellemeyi dağıtmayı durdurmak zorunda kaldı.

Akıllı telefonlarını OxygenOS 12'ye güncelledikten sonra, kullanıcılar OnePlus forumunda, cihazların normal şekilde kullanılamamasından şikâyet etmeye başladılar. OnePlus yaptığı açıklama ile Android 12 güncellemesini geri çektiğini açıkladı.

OnePlus Android 12 Güncellemesini Neden Geri Çekti!

OnePlus, Android 12 güncellemesini geri çekti! - Resim : 1

Yazı tiplerinin görüntülenmemesi, 120-hertz ekran güncellemesinin çalışmaması, uygulamaların kaybolması, mobil iletişimde kesintiler ile ilgili sorunlar hasıl oldu. Bu bilinen hataların tam bir listesi değildi. OnePlus bu durumu göz ardı edemedi ve güncellemenin askıya alındığını duyurdu.

"OxygenOS 12 güncellemesinin neden olduğu sorunların farkındayız ve geliştirme ekibimiz bunları düzeltmek için çalışıyor. Bu güncellemenin kullanıma sunulmasını durduruyoruz ve en kısa sürede yeni bir sürüm yayınlamaya çalışacağız." OnePlus resmi bir açıklaması böyleydi.

Birçok kullanıcı sadece OxygenOS 12'deki hatalardan değil, aynı zamanda kullanıcı ara yüzündeki değişikliklerden de şikayetçiydi. Problemin kaynağının sadece ürün yazılımı Android 12'ye bağlı olmadığı, aynı zamanda OPPO'nun ColorOS 12 işletim sistemine de dayandığı söyleniyor.

Cihazlarını Android 12'ye güncellerken sorunlarla karşılaşanın sadece OnePlus olmadığını belirtmekte fayda var. Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 sahiplerinin de çok sayıda hatadan şikâyet ettiği söyleniyor.

Yorumlar
Teknosiyosu
5 kurus etmez
Cevapla
Mmet
Amiral gemi çakması
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.