Güncel

OnePlus One'ın Oppo'nun İştirakı olduğunu gösteren belge sızdırıldı!

Ortaya çıkan bir belge  OnePlus firmasının Oppo'nun iştirakı olduğunu gösteriyor.

OnePlus One'ın Oppo'nun İştirakı olduğunu gösteren belge sızdırıldı!

Geçtiğimiz gün OnePlus firması "Dünyanın en iyi akıllı telefonu" olarak lanse ettiği amiral gemisi moreli OnePlus One'ı tanıtmıştı. Hatırlarsanız OnePlus firmasının CEO'su Peter Lau ve ekibi, 2013 yılının sonlarına doğru akıllı telefon üreticisi Oppo'dan ayrılıp bu şirketi kurmuştu.

O zamanlar OnePlus firmasının Oppo'nun iştirakı bir şirket olduğu dedikoduları çıkmış ancak Peter Lau, kurduğu şirketin Oppo'nun iştiraki olmadığını söylemiş ve bu iddiaları yalanlamıştı. Ancak bugün ortaya çıkan bir belge  OnePlus firmasının CEO'sunu yalanlar nitelikte.

1398608143_img20140427151302.jpg

OnePlus One'ın kurucusu Peter Lau herne kadar bu iddiları yalanlasa da GizmoChina sitesinin, "Shenzhen Belediyesi Piyasa Denetleme Kurumu (SIPO)'nun arşivinde ulaştığı bir belge Oppo'nun OnePlus One'ın kurumsal hissedarı olduğunu gösteriyor. ONePlus'ın Oppo firmasının bir iştiraki olduğunun ortaya çıkmasıyla şirket ve kullanıcıları üzerinde nasıl bir algı oluşturacağı merak konusu.

Ancak şu ana kadar iki firmadan da konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmış değil. Bakalım ilerleyen saatlerde ve günlerde nasıl bir gelişme yaşanacak bekleyip görelim...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.