Güncel

OnePlus'ın web sitesi hacklendi

OnePlus'ın web sitesi hacklendi, kredi kartı ödemeleri devre dışı bırakıldı.


OnePlus CEO'su Peter Lau geçtiğimiz günlerde, şirketin 2017'de 1.4 milyar gelir elde ettiğini açıklamıştı ve 2016'da kazanılan gelirin iki katıydı. Bu, Çinli teknoloji devinin anıtsal bir başarısı ancak, herkesin bu konuda mutlu olmadığı görülüyor.

OnePlus'un resmi web sitesinde Oneplus.net'de yer alan müşterilerden fleecing yaparak bu büyük gelirden pay almaya çalışan bazı kişiler olduğu görünüyor.
Birçok kullanıcı, kredi kartı bilgilerinin sızdırıldığını ve bilinmeyen suçlu tarafından, kuponlara, rastgele bahis sitelerine ve diğer hızlı nakit çıkış yerlerine harcama girişiminde bulunduklarını bildirdi. Etkilenen şikayetçilerin çoğu, olayların OnePlus.net'de alışveriş yaptıktan sonra başladığını bildiriyor.

Bazıları da, ele geçirilen kartların yalnızca OnePlus'ın çevrimiçi mağazasında kullanıldığını iddia ettiler. İyi haber şu ki, dolandırıcıların, modern kredi kartı sistemlerinde yerleşik olarak güvenliği engelleyerek durdurmaları engellendi. Bununla birlikte, OnePlus web sitesinde kredi kartlarıyla alışveriş yapan kullanıcıların, ele alınana kadar olağandışı kredi kartı işlemi için işlem geçmişlerini göz önünde bulundurmaları önemli.

OnePlus, şikayetlere yanıt olarak, web sitesinin kullanıcıların kredi kartı bilgilerini saklamadıklarını, ancak raporu araştırdıklarını belirttiğini belirtti. Şirket gerçekten bir ihlal olup olmadığını söylemedi ancak şikayet edenler security@oneplus.net adresine yönlendirildi. OnePlus ihtiyati tedbir olarak OnePlus.net'de kredi kartı ödemelerini devre dışı bıraktı. Şimdilik, müşteriler yalnızca inceleme tamamlanıncaya veya alternatif ödeme platformu eklenene kadar PayPal hesabını kullanarak ödeme yapabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.