Onlar çok farklı insanlar! - Page 1

KAREN WATTERS (BİRLEŞİK KRALLIK)
Üç defa ikiz doğum yaptı
Avrupa’da doğum oranları düşük ama 41 yaşındaki Karen Waters ve 44 yaşındaki kocası Collin bu duruma istisna oluşturuyor. Üstelik oldukça sıra dışı bir istisna. Çünkü kurdukları ailenin nüfusu her defasında ikişer ikişer artıyor. Karen Waters bundan önce iki defa ikiz doğum yaparak kocasına dört erkek evlat vermişti. Tekrar hamile kaldığında doktorlara göre yine ikiz doğurması sadece 500 binde bir ihtimal taşıyordu. Nitekim o küçücük ihtimal gerçekleşti ve Karen geçtiğimiz günlerde yine iki çocuk dünyaya getirdi. Ama bu defa Karen’in bir de kızı oldu ve aile kız çocuk hasretini de gidermiş oldu.

Onlar çok farklı insanlar! - Page 2

ARSHİD ALİ KHAN (HİNDİSTAN)
Kuyruğu onu kutsallaştırıyor
Bugün 12 yaşında olan Hintli çocuk Arshid Ali Khan diğer insanlarda olmayan bir organa sahip; bir kuyruk. Belinden uzayan ve onunla beraber büyüyen bu kuyrukla doğan Ali Khan bu durumdan hiç şikayetçi değil, tam tersine bunu büyük bir kısmet olarak görüyor. Çünkü yaşadığı bölgede onu dışlamadıkları gibi bir de Hindular tarafından tanrısal varlık muamelesi görüyor

Onlar çok farklı insanlar! - Page 3

Hinduların Maymun Tanrısı Hanuman gibi kuyruklu olduğu için, onun Hanuman’ın yeniden bedenlenmiş hali olduğuna inanan Hindular daha bebekliğinden beri gelip önünde yerlere kapanıyor, ona hediyeler sunuyorlar. Ancak doktorlar farklı düşünüyor ve ameliyat edilmezse bu omurilik bozukluğunun kalıcı hasar bırakacağını düşünüyorlar.

Onlar çok farklı insanlar! - Page 4

DAN ROSEGAARDE (HOLLANDA)
Giyilebilir teknoloji üretmenin peşinde
Hollandalı tasarımcı Dan Rosegaarde’ın en büyük hayali vücutla öylesine bütünleşecek bir giysi yapmak ki hem insanın tüm duygularını yansıtsın hem de yalan söylediği zaman şeffaflaşsın. 34 yaşındaki Rosegaarde bu hayalini “Intimacy Projesi” ile gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Bu proje çerçevesinde insan bedeniyle etkileşim sağlayabilecek giysiler tasarlamaya çalışıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.