Onları teknoloji yalancı çıkardı - Page 1

Royal Society'nin patronu olan Lord Kevlin, 1883 yılında yaptığı bir açıklamada, X-Ray'lerin aldatmacadan başka bir şey olmadığını iddia etmişti. Oysa X-Ray'lerin kullanım alanı bugün olabildiğince artmış durumda. Kevlin bunun yanı sıra radyonun geleceğinin olmadığını ve uçağın yapılamayacağını da iddia etmişti.

Onları teknoloji yalancı çıkardı - Page 2

1834 yılında hayata gözlerini açan ve Postane'de çalışan dünyaca ünlü elektrik mühendisi William Henry Preece, 1878 yılında şöyle bir açıklamada bulunmuştu: "Amerikalıların telefona ihtiyacı olabilir; ancak bizim yok; çünkü bizim binlerce habercimiz var."

Onları teknoloji yalancı çıkardı - Page 3

1933 yılına damgasını vuran Boeing 247'yi gören bir mühendis, 10 yolcu taşıyan Boeing 247'den daha büyük bir uçağın imal edilemeyeceğini iddia etmişti. Oysa bugün semalarda yerini alan uçaklarıjn kimi 800 yolcuyu aşkın kapasitesiye sahip.

Onları teknoloji yalancı çıkardı - Page 4

Soyadını verdiği bir süpürge şirketine sahip olan Alex Lewyt, 1950 yılında çarpıcı bir idda ortaya atmıştı. Lewyt'e göre sadece 10 yıl içinde nükleer enerjiyle artık evler temizlenebilecekti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.