Güncel

Opera’dan dev adım!

Mobil dünyasında daha verimli kullanılan Opera yine mobil cihazlar için flaş desteği sunan Skyfire'ı bünyesine kattı.


Mobil dünyasının öncü tarayıcılarından opera bir süre önce aylık 300 milyon kullanıcıya ulaştığını kamuoyuna duyurmuştu. Standart işletim sistemli telefonların yanı sıra akıllı telefonların büyük bölümünde yer alan tarayıcı aynı başarı çizgisini PC’de gösteremiyor.

Şirket aylık kullanıcı sayısını duyurmanın hemen akabinde önemli bir haberi daha bizlerle paylaştı. 155 milyon dolar değerinde olan para ve hisse karşılığında Skyfire’ı satın alan Opera, böylece geliştirme aşamasında olduğu WebPass projesi içinde önemli bir adımı gerçekleştirmiş oldu. Bu sayede kullanıcıların veri ihtiyaçlarında kısa süre entegrasyonun gelişmesinin önünü açılmış olacak.
1360952483_1.jpg

Skyfire ise kaldığı yerden yine tüm işlevlerini yerine getirmeye devam edecek. Şirketin satın alımı gerçekleşmiş dâhi olsa kullanıcılar tarayıcıyı bağımsız olarak kullanabilecek. Mobil cihazlarda flaş desteği sunan tarayıcı arkasına aldığı Opera desteği ile daha verimli çalışmalar sergileyecektir.

Yorumlar
matrix
opera muazzam bir tarayici akilli telefonlarda iyi kazaniyor demekki sasmamak lazim yarisin gerisinde kalmak istemez surekli arge calismasi ve modernize olarak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.