Güncel

Operasyonel kiralama sektörüne yoğun ilgi

Operasyonel Kiralama Konferansı sektörün önemli oyuncularını İstanbul’da buluşturdu.

Operasyonel kiralama sektörüne yoğun ilgi

Dünya çapında önemli bir yere sahip olan Amembal Operasyonel Kiralama Konferansı, sektörün önemli oyuncularını 20-21 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul’da bir araya getirdi. Müşteriler, servis sağlayıcılar ve leasing firmaları gibi sektörün tüm bileşenlerini aynı noktada buluşturan leasing eğilimleri, konferans süresince tüm boyutlarıyla ele alındı. Operasyonel kiralama alanındaki bilgi birikimini ve deneyimini katılımcılarla paylaşan Asseco SEE, aynı zamanda operasyonel kiralama çözümlerinde mobil yaklaşımların önemini ve katma değerini vurgulayan bir sunum gerçekleştirdi.

1416824592_operasyonelkiralamakonferansi.jpg

Operasyonel kiralama işlemlerinde müşteriyi doğru anlayan kazanacak!

Etkinlikte konuşan Asseco SEE Satış Direktörü Kubilay Yardımcı, son bir yılda işlem hacmini yaklaşık üç katına çıkaran mobil bankacılık işlemlerindeki ivmenin, operasyonel kiralama işlemlerinde de yakalanacağını vurguladı. Operasyonel kiralama çözümlerindeki eğilimlere değinen Yardımcı, 70’li yıllarda teknik açıdan yeterli olmanın, 80’lerde düşük maliyetin, 90’larda verimliliğin, 2000’lerde esneklik ve hızın, günümüzde ise müşteri odaklı olmanın önemine dikkat çekti: “Günümüzde operasyonel kiralama çözümleri, tamamıyla müşteri odaklı. Gartner raporlarına göre, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) kavramını bir adım daha öteye taşıyan mobil XRM uygulamaları, 2009-2013 yılları arasında %500 oranında daha fazla kullanılmaya başlandı. 2011-2013 yılları arasında satış ekiplerinin tablet kullanım oranları %30 arttı. Tüm iletişim kanallarından alınan bilgileri kullanarak müşteriye özel, esnek bir plan sunabilen mobil XRM uygulamaları sayesinde, müşteri memnuniyet oranı %74 arttı. Sunduğumuz web tabanlı ve müşteri ihtiyaçlarına göre şekillenebilen çözümlerimizle kurumlara maliyet tasarrufu, verimlilik ve hız sağlamaya devam edeceğiz.”

 1416824578_assecoseesatisdirektorukubilayyardimci.jpg

Dünyada hızla benimsenen operasyonel kiralama, ülkemizde de yaygınlaşıyor

Dünya çapında yeni bir eğilim olan operasyonel kiralama çözümleri, kurumların iş yapış modellerini değiştiriyor. Operasyonel kiralama alanında ihtiyaca özel ve uçtan uca çözümler sunduklarını ifade eden Asseco SEE İş Geliştirme Yöneticisi Yosun Ekmen, kurumların iş süreçlerini daha etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağlayan çözümlerinin firmaları yoğun rekabet ortamında avantajlı kıldığına değindi: “Alanında uzman ekibimizle, müşterilerimize yeni fırsatlar ve katma değer yaratıyoruz. Finansal ve operasyonel kiralama alanında web tabanlı ve bütünleşik çözümler sağlayarak kurumların iş süreçlerindeki verimliliğini en üst seviyeye çıkarmalarına yardımcı oluyoruz. Dünyanın en önemli Operasyonel Kiralama Konferansı’na Asseco SEE olarak katkı sağladığımız, bu alandaki bilgi birikimimizi ve çözümlerimizi katılımcılarla paylaşma fırsatı yakaladığımız için mutluyuz.” dedi.

1416824544_assecoseeisgelistirmeyoneticisiyosunekmen.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.