Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan Optimus G akla gelen ilk rakipleri Galaxy S4, iPhone 5, Sony Xperia Z, Nokia Lumia 920, HTC One ve BlackBerry Z10 ile karşılaştırıldığında, tasarım açısından öne çıkan bir özelliğe sahip değil. Ancak dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğüm birkaç nokta var.

Arka paneldeki kamera (ki Optimus G’nin en büyük özelliklerinden biri) çıkıntı halinde. Bu durum kameranın darbelere ve düşmelere karşı oldukça hassas olması demek.

Dahası, düz kenarları ve kaygan ön ve arka panelleri, bu telefonun elde durmasını biraz zorlaştırabiliyor. Elinizde tutarken ani bir hareketle çok kolay kayabileceği gibi, hafif eğimli yüzeylerde veya kucağınızda bile rahat duramayabiliyor. Bir anlığa koyacağınız yüzeye dikkat etmeniz gerekeceği gibi, satın almanız halinde yapmanız gereken ilk işlerden biri iyi bir kılıf seçmek olmalı.

Bir diğer göze çarpan nokta, arka kapağın açılmıyor olması. Bu da bataryanın değiştirilemeyeceği anlamına geliyor. SIM kart girişi, sol kenarda yer alıyor. Kutusundan çıkan anahtar şeklinde iğne ile kolayca açıp kartınızı yerleştiriyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.