Güncel

Orangutan bile tablet kullanıyor

Amerika'da hayvanat bahçelerinde bulunan orangutanlar tablet kullanıyor.

Orangutan bile tablet kullanıyor

Orangutanların tablet bilgisayar kullandığı Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan hayvanat bahçelerinde tablet bilgisayar kullanan orangutanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Çok zeki olan orangutanlar, bu özelliklerini teknolojiyle daha iyi gösteriyorlar. Orangutanların hem eğitimi hem de gündelik yaşamlarının geliştirilmesi için, onlara tablet bilgisayarlarla oynama fırsatı sunan Amerika Birleşik Devletleri'nde, bu imkanı sunan Hayvanat Bahçesi sayısı da artmaya devam ediyor.

1359134666_78052.jpg

Hayvanat bahçesindeki orangutanlar ekrana dokunmayı çok seviyorlar ve çizimden oyunlara ve müzik programlarına değişik uygulamaları kullanmada oldukça başarılılar.

Bir yetkili, bu uygulamayla ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Orangutanlar çok akıllı, dışarıdaki dünyaya ilişkin merakları var. Bu tablet bilgisayarları, sadece oyuncak gibi görmüyorlar. Ondaki, piyano ve bateri ağırlıklı müzik uygulamalarına ve farklı hayvan seslerine büyük ilgi gösteriyorlar" dedi.

Tabletler kırılma tehlikesi nedeniyle ellerine verilmiyor ancak bakıcılarının elinde kullanabiliyorlar. Orangutanların en sevdikleri yiyeceği ya da öğrendikleri şeyleri gösteriyor. Örneğin diş ağrısı çektiklerinde diş fotoğrafı bularak kendilerini ifadeye çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.