Dün gece 2022 yılı Oscar ödül gecesinde Will Smith ve Chris Rock arasında yaşanan arbede tüm dünyayı şok etti ve gündeme bomba gibi düştü. Smith, eşinin hastalığı ile ilgili espri yapan Oscar gecesi sunucusu Chris Rock’a sahnede yumruk attı ve o andan itibaren gece ile ilgili tek konuşlan olay bu oldu. Ancak Akademi Ödülleri'nde bu tarz skandallar ilk kez yaşanmıyor ve son da olacak gibi durmuyor.


İşte sizler için Oscar töreninde yaşanan 5 şok edici anı sizler için derledik.

2017 yılında gerçekleşen Oscar töreninde en iyi film ödülü yanlışlıkla Barry Jenkins'in Moonlight ‘ı yerine Damien Chazelle'in müzikal hiti La La Land'e verildi. Olay sonrası ödül almak için sahneye La La Land ekibi çıktı ve sonrasında kısa süreli bir kargaşa yaşandı. Aslında ödülü Moonlight'ın aldığı açıklandı ve ödülü açıklayan sucucu Warren Beatty, kendisine yanlış zarf verildiği için böyle bir durum yaşandığını belirtti.

2010 ödüllerinde, yönetmen Roger Ross Williams, en iyi belgesel kısa filmi Music By Prudence için kabul konuşmasına yeni başlamışken, filmin yapımcısı Elinor Burkett sözünü bölerek “erkek asla kadının konuşmasına izin vermiyor… değil mi? bu klasik şey mi?" ifadelerini kullandı. Durum karşısında çok sinirlenen Williams, o geceden sonra Burkett ile asla konuşmamış.

Adrien Brody, 2003 yılında The Pianist için en iyi erkek oyuncu ödülünü alırken, Halle Berry'yi sahnede öptü. İzleyicileri oldukça şaşırtan ve güldüren bu olay sonrası Monster's Ball ile ödül kazanan Berry, Brody'nin davranışı karşısında şok olduğunu ve öpücüğün tamamen beklenmedik olduğunu açıklayarak aslında durumdan rahatsızlığını dile getirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.