Güncel

OSMO ile Tabletler Hem Eğitici Hem Öğretici Oluyor!

Osmo isimli bir firma iPad ve çocuklar için mükemmel bir ürün geliştirdiklerini duyurdular.


Çağımızın vebası olan teknolojinin çocuklar üzerindeki etkisi birçok bilim adamı tarafından incelensede son dönemde çocukların tabletler ve telefonlarla çok erken yaşta tanışmaları ilerki zamanlarda çocuklarımızın sosyal gelişim konusunda sorun yaşamalarına sebep olmakta. 

Çocuklarda teknolojik ürünlerin erken yaşta kullanımı ile özellikle geç konuşma, motor hareketlerin tam anlamıyla yerine getirilememesi ve sosyalleşmeden uzak kalması gibi bazı durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Tabletler ve telefonların ekranlarına gömülen çocuklarımızı bu ürünlerden uzaklaştırmak için öncelikle kendi evimizde bunları kullanmamalıyız. Hanginiz akıllı telefonunudan vazgeçiyor; yada hanginiz çocuklarınız için dizinizden yada yarışma programınızdan vazgeçiyorsunuz?

Çocukların sosyal gelişmleri olumsuz yönde etkileyen tabletlere OSMO firması mükemmel bir çözüm bularak tabletlerin çocuklarımızı sosyalleşmeden uzak tutmasının da önüne geçmekte. Tablet hem okuma öğretisi geliştirme; hem puzzle gibi parça birleştirme; hemde motor hareketlerin geliştirilmesi için bir kalem yoluyla çocukların hayal dünyasının gelişimini sağlamakta. iPad'in ön kamerasına aynalı bir aparat konularak programın çocukların oyun alanını algılaması sağlanarak programın çocukları yönlendirmesi üzerine geliştirilen bu donanım ve yazılımının yüklü olduğu tabletleri yakın zaman içinde UMARIZ ülkemizde de görebiliriz.

1400839510_osmo-game-1.jpg1400839521_osmo-game-2.jpg1400839532_osmo-game-3.jpg

Aşağıdaki videoyu tüm ebeveynlerin çok dikkatli izlemesini tavsiye ediyoruz. Lakin bu ürün ile çocuklarınız tablet ile başbaşa kalmayarak artık sizlerinde katılabileceği çok eğlenceli oyunları birlikte oynayabilmenize olanak sağlamakta. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.