9. Kar Maymunu (3.500 Dolar)
Kar Maymunları, Japon Şebeği, Saru gibi isimleriyle de bilinmektedir. Diğer primatlardan farklı özelliklere sahiplerdir. Japonya'ya özgü Eski Dünya karasal maymun türü olarak tanımlanırlar.

Erkekleri ve dişileri arasında fiziksel özellik farklılıkları bulunmaktadır. Erkekler ortalama 11 kilogram, dişilerse 8,4 kilogram ağırlıkta olabilirler. Soğuk bölgelerde yaşarlar ve vücut ağırlıkları sıcak bölgelerde yaşan ırklarından daha fazladır. Erkek şebeklerin boyları 57 cm ve dişileri 52 cm civarındadır.

Kısa kuyrukları vardır ve pembemsi suratları, vücutlarını kaplayan kahverengi, grimsi, sarımsı tüyleri vardır. Tüyleri sayesinde soğuğa iyi bir uyum sağlamışlardır ve -20 dereceye kadar dayanırlar.

10.Bengal Kedisi (3000 Dolar)

Bengal kedileri birbirinden oldukça farklı, özel cinsler olarak yetiştirilmektedir. Benekli bir tür evcil kedidir. Habeş Amerikan Shorthair, Birmanya veya Mısır Mau cinsi kedilerin Asya Leopar kedileri ile türetilmiş soyundan gelmektedir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.