Otomotiv şirketleri, 30 Haziran'da sona eren sıfır otomobil alımında ÖTV indirimi uygulamasının kalkmasının ardından fiyat listesini güncelledi.


 

Son yıllarda otomobil fiyatlarındaki artış nedeniyle getirilen ÖTV indirimi, geçtiğimiz günlerde son bulmuştu. Bu indirim kimilerini memnun etse de kimilerini hiç etkilememişti.


Merak edilen ise bu indirimin ardından otomobil fiyatlarının ne kadar olacağıydı. Dilerseniz çok tercih edilen arabaların yeni fiyatlarına gelin hep birlikte göz atalım.

Ancak şunu da hatırlatmakta fayda var, sadece sıfır otomobillerde ÖTV teşviği olan 15 puanlık indirim kalktı. Yani bu da demek oluyor ki hurda indirimi yılbaşına kadar devam ediyor ve matrahına göre 15 bin liraya kadar indirimle arabanızı satın alabiliyorsunuz.


Firmalar ÖTV'nin bir kısmını karşılayabiliyor: Öte yandan bazı otomobil firmaları ise ÖTV indiriminin bir kısmını kendi karşılayarak satış yapabiliyor. Otomobil bayileri kendilerine aldıkları hurda araçları satış konusunda anlaştığınızda maliyetini düşerek devir gerçekleştiriyor. Vekalet ile yapılan bu işlem için sadece 200 lira civarında notere vekalet ücreti ödemiş oluyorsunuz.


Peki güncelleme sonrasında otomobil fiyatlarında nasıl bir fark oluştu?


İşte gözümüze çarpan araç modellerinin güncel fiyatları!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.