Güncel

Özel araçlara trafiğe çıkma yasağı geldi!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sabah saatlerinde bir açıklama yaptı. Bu açıklama kapsamında il genelinde özel araçların trafiğe çıkmasının bir süreliğine yasaklandı.

Özel araçlara trafiğe çıkma yasağı geldi!

İstanbul yoğun kar yağışı altında. Bazı bölgelerde dize kadar gelen kar fırtına ile birlikte etkisini daha fazla hissettiriyor. Bir çok vatandaş yolda kaldıklarını bildirirken insanlar AVM'lere sığınmak durumunda kaldı. Hal böyle olunca da bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sabah saatlerinde bir paylaşımla açıklama yaptı. Bu açıklama kapsamında il genelinde özel araçların trafiğe çıkmasının bir süreliğine yasaklandı.

Vali Yerlikaya, Twitter’dan paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Saygıdeğer İstanbullular, alınan son meteorolojik raporlara göre, ilimizde olumsuz hava koşulları devam etmektedir. Bu nedenle; bugün saat 13.00’e kadar; toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir.”

Ayrıca Yerlikaya,  Anadolu ve Trakya istikametlerinden şehre araç girişini de kısıtladı. Esenler, Harem ve cep otogarlarındaki tüm şehirlerarası otobüslere uygulanan çıkış kısıtlamasının da 13.00’a kadar uzatıldı. Kar yağışı bu hafta etkisini hissettirmeye devam edecek.

.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.