Güncel

Panasonic artık televizyon paneli üretmeyecek!

Japon elektronik şirketi Panasonuc Corp, televizyonlan için ekran paneli üretiminin karlı bir iş olmaktan çıktığını belirterek, üretimi Eylül ayı sonunda durduracak.

Panasonic artık televizyon paneli üretmeyecek!

Panasonic plazma panel üretimini durduracağını resmi olarak açıkladı. İş dünyasındaki değişimlere daha hızlı yanıt verebilecek bir yapı oluşturma ve şirketin büyüme stratejilerine destek olma amacıyla üretime son vereceklerini açıklayan Panasonic, bundan böyle LCD’ye odaklanacak.

Panasonic Başkan Yardımcısı Kiyoshi Okamoto tarafından resmi olarak artık Panasonic’in plazma üretim geliştirmesini durduklarını açıkladı ve ekledi geliştirme AR-GE ile üretim bir birne karıştırmamalı cümlesi satışların ve üretimlerin devam edeceğinin fakat bu süreçten sonra artık yeni Plazma geliştirmelerine son verdiklerini açıkladı.

Panasonic'in panel üretimine son vermesiyle birlikte Sharp, Japonya'nın tek televizyon panel üreticisi konumuna gelecek. Panasonic'in Himeji fabrikası televizyon paneli üretimini durdururken, araçlar için gösterge paneli ve medikal ekipman üretimini sürdürecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.