Yapmak istediklerinizi tuşlara atayın
Bir diğer dikkat çekici detay ise, ön alt kısımda yer alan fonksiyon tuşları. A1, A2, A3 ve güç tuşu olarak sıralanan bu fiziksel tuşlar, haliyle klasik Android kısayol tuşlarından çok farklı. Ancak yine de benzerlikler taşıyor. Cihazda yer alan tuş düzenleme uygulaması sayesinde tuşlara farklı görevler atayabiliyorsunuz. İster ses açma kapama tuşları olarak atayın, isterseniz de bir uygulama kısayolu olarak atayın. Bu seçimler size kalmış. Zaten tabletin üzerinde ekstra olarak ses açma kapama tuşu, kamera tuşu veya benzeri bir tuş bulunmuyor. Tüm yapabilecekleriniz bu 4 tuş ile belirlenmiş.

Suya, toza ve darbelere karşı dayanıklı
Toughpad, düşmelere ve darbelere dayanıklı olduğu kadar suya ve toza karşı da dayanıklı. IP65 derecesi bulunan ürün, yoğun suya ve toza maruz kalsa dahi çalışmasını sürdürebiliyor. Yaptığımız testlerde, ürünü hem suyla yıkadık, hem de yaklaşık 1.5 metre yükseklikten, farklı açılarda yere bıraktık. Herhangi bir zarar görmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yüksek nem ve soğuk oranları da tabletin rahat çalışmasına engel değil.

Gelelim Tougpad JT-B1'in arka kısmında. İster bir yere sabitleyin, isterseniz elinize geçirerek daha güvenli bir kullanım elde edin. Tabletin güvenli taşıma bandı da bulunuyor. Bunun yanında, 13MP değerde ve flaş ışığı bulunan kamerası da 1080p video çekimlerine imkan sunuyor. Böylelikle iş yerindeyseniz veya bir doğa gezisine çıkmışsanız örneğin, rahatlıkla çekimler yapabilir ve birçok detayı kaydedebilirsiniz. Ürünün kamerasının genel olarak başarılı olduğunu söylemek gerekiyor. Ön kısımda yer alan 1.3MP değerdeki kamera da web üzerinden görüntülü görüşmeler için işinize yarayacaktır.

Arka tarafın alt kısmında, iki tane mandal dikkatimizi çekiyor. Bu mandalları kaldırdığımızda, çıkarılabilir 5750mAh bataryayı görüyoruz. Onun arkasında da 16GB'lık dahili hafızayı 32'ye yükselten microSD kart girişi ve 3G bağlantı için sim kart girişi bulunuyor. Bu arada, bağlantı kısmına gelmişken Toughpad, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, 5 cihaza kadar Wi-Fi hotspot paylaşım, USB 2.0, GPS ve NFC gibi işinize fazlasıyla yarayacak bağlantı teknolojilerine de sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.