Güncel

Panasonic'ten büyük zarar!

Sony'den sonra Panasonic'te büyük zararını açıkladı.

Panasonic'ten büyük zarar!

Sony ve Nokia'dan sonra uzak doğunun devlerinden Panasonic'te, maddi açıdan yaşadığı büyük zarar ile başa çıkmaya çalışıyor. Sony'nin ardından piyasada etkilenen Panasonic'in bu zararına Sony'de ortak olmuş durumda.

1336908643_panasonic-zararda.jpg

Panasonic genelde piyasada televizyon ve televizyon paneli üretimini yapıyordu.  Japon devi Panasonic, 2011 yılı ve 2012 yılının ilk üç ayına ait mali raporunu açıkladı ve sonuçlar, sektörü çok şaşırttı. Panasonic, büyük bir pazar payı ve kar kaybı yaşadı ve 10 milyar doların üzerinde zarar ederek mali yılını tamamladı. Panasonic zararın önüne geçmek için çalışmalara başlayıp yaralarını sarmaya çalışıyor. Ayrıca pazar payını da arttırmayı hedefliyor.

Sonuçlara göre Panasonic, LCD panellerde %20′nin üzerinde, plazma panellerde ise %50′den fazla geriledi ve konsept ürünlerin üretiminin durdurulacağını ve daha kolay satılması planlanan televizyonlar üzerine yoğunlaşacağını açıkladı.

2009 yılından itibaren panel üretimi konusunda Pioneer ile anlaşmaya varmıştı fakat bundan da netice alamadı ve önüne geçilmez bir zarar tablosuyla yüz yüze kaldı. Firma daha öncede işten çıkarmalarla sıkça gündeme gelmişti.

Firmanın en büyük darbeyi plazma panellerden aldığı mali raporlardan belli oluyor. Panasonic, plazma panellerin daima arkasında olan firma, kullanıcıların LCD panellere olan sempatisini öngörememiş görünüyor.

Panasonic, Sony gibi zararı tıpkı Japonya ve Tayland'da yaşanan doğal afetlere bağladı.  Firma ayrıca televizyon dışındaki ürün kategorilerine de girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda duyurulan Android işletim sistemli Panasonic akıllı cep telefonu da bu haberi doğruluyor gibi.

Yorumlar
Misafir
Eğer bir kahkaha ver![img]http://www.dailyforexrates.info/g.gif[/img]
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.