Güncel

Parmak izi sensörü Galaxy S5'in neresinde olacak?

Samsung'un aldığı patent, yeni amiral gemilerinin tasarımı hakkında fikirler veriyor.

Parmak izi sensörü Galaxy S5'in neresinde olacak?

Samsung, pek çok mobil üreticileri gibi dünyada yer alan çeşitli patent ofislerinden her yıl yüzlerce patent alıyor. Şirket bu patentlerin hepsini hayata geçirmese de, bazıları hayat buluyor. Samsung’un şimdi de irleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi (USPTO)’dan aldığı patent, amiral gemisi akıllı telefonlarına dair ipuçları veriyor.

Yeni alınan patentte bulunan özellikler muhtemelen Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 üzerinde kullanılacak. Patent numarası D0697886 ve tüm olağan özellikler, kamera, flaş ve ses düğmeleri var. Ancak, bu tasarım ile gelirse cihazda bir kaç önemli unsuru bulunuyor.

1390401418_screen-shot-2014-01-21-at-9.38.50-pm.png

Samsung’un aldığı patentte ilk dikkat çeken şey herhangi bir fiziksel düğmenin olmaması. Bu ihtimal daha önce alınan bir patent üzerinde de çıkmıştı. Patentteki grafikte kamera, flaş ve hoparlörün yanı sıra benzersiz bir düğme işareti görülüyor. Düğmenin parmak izi sensörüne ait olduğu düşünülüyor ve yerleştirildiği konum, sağ elini kullananlar için oldukça kullanışlı bir yer gibi görünüyor.

Patent detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.