2. Gözleriniz Beyniniz hakkında ne söylüyor?
Psychological Science'da yayınlanan araştırmaya göre, gözlerinizin arkasındaki küçük damarlar beyninizin ne kadar sağlıklı olduğu hakkında fikir verebilir. Araştırmacılar, daha geniş damarlara sahip orta yaşlı kişilerin, IQ testlerinde daha düşük sonuçlar aldığını bulmuş. İşte düzenli olarak her yıl göz kontrolüne gitmeniz için bir sebep daha.

3. Cildiniz Kan Basıncınız hakkında ne söylüyor?
Kırışıklıklar sadece yaşlanma belirtisi olmayıp aynı zamanda daha büyük problemlerin göstergesi de olabilir. Journals of Gerontology dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, katılımcılar kalp rahatsızlığı riskine göre gruplara ayrılmışlar ve daha genç bir cilt görünümüne ve daha az kırışıklığa sahip olanların daha düşük kan basıncına ve daha düşük kalp hastalığı riskine sahip oldukları görülmüş.

4. Eliniz Penisiniz hakkında ne söylüyor?
Bunu okuduktan sonra kolaysa elinize bakmayın: 2011 yılında Kore'de yapılan bir araştırmaya göre, işaret parmakları yüzük parmaklarından daha kısa olan kişiler genelde daha büyük penise sahiplermiş. Bunun nedeni, anne karnında maruz kalınan testosteron seviyesinin hem penis hem parmak boyundan sorumlu olmasıymış.

5. Parmaklarınız Kanser Riskiniz hakkında ne söylüyor?
Yüzük parmağından daha uzun bir işaret parmağı size daha kısa bir şey verse de, üzülmeyin iyi yanı da var. British Journal of Cancer dergisinde yayınlanan araştırmaya göre bu kişilerin prostat kanseri riski daha düşük.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.