Güncel

Pasaport ve ehliyet başvuru takibi e-Devlet'te

e-Devlet platformuna ehliyet ve pasaport başvuru takibi hizmeti geldi. İki yeni hizmet artık e-Devlet üzerinden kullanılabilecek.

Pasaport ve ehliyet başvuru takibi e-Devlet'te

Vatandaşların elektronik ortamda yapabildikleri hizmetlere ikisi tane daha ekleniyor. Artık ehliyet ve pasaport başvuruları da internetten takip edilebilecek. Yeni düzenleme kullanıma sunuldu.

Pasaport ve ehliyet başvuru takibi e-Devlet'te

Vatandaşlar artık pasaport ve sürücü belgesi başvuru durumunu e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulayabilecek. www.turkiye.gov.tr sitesinde yer alan bilgiye göre, e-Devlet Kapısı üzerinde yeni hizmetler kullanıma sunuldu.Buna göre, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce sunulan hizmetlerden pasaport ve sürücü belgesi başvuru durumu sorgulama işlemleri, e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Bugüne kadar birçok hizmetin alınabildiği e-Devlet Kapısı artık pasaport ve ehliyet başvuruları da buradan takip edilebilecek. Başvuruların takibi için yapmanız gereken tek şey e-Devlet kapısına girip gerekli menüye ulaşmak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.