Güncel

Patlayan Elektronik Sigara Sakat Bıraktı

Colorado Springs'te yaşayan 29 yaşındaki üniversite öğrencisi Cordero Caples, yüzünde patlayan elektronik sigara yüzünden ömrünün geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirecek


Colorado Springs'te yaşayan 29 yaşındaki üniversite öğrencisi Cordero Caples, yüzünde patlayan elektronik sigara yüzünden ömrünün geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirecek.

1448461491_cordero-caples.jpg

Bu talihsiz olay sonrası elektronik sigaraların güvenlik konusu da gündeme geldi. Görgü tanıkları, Cordero'nun elektronik sigarasını kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra yüzünde patladığını belirtti. Hastaneye kaldırılan Caples, ciddi bir ameliyat geçirdi. Boynu, dişleri ve hatta omurgasında bile kırıklar olduğu ortaya çıktı.

Elektronik sigaranın patlamasıyla ilgili konuda ise Caples'ın hatalı olduğu ifade edildi. Verilen bilgiye göre aşırı yüklenilen sigaranın anlık ısınma nedeniyle patladığı belirtiliyor. Bu ısınmanın pilden kaynaklı olduğu ve deyim yerindeyse merdiven altı üretim olan elektronik sigaralardan uzak durulması gerektiği ifade ediliyor.

Bu talihsiz olayın en üzücü sonucu ise, Cordero Caples'ın ömrünün geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirecek olması.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.