Güncel

Patlayan telefon CEO'yu öldürdü

Malezyalı Cradle Fund'ın CEO'su Nazrin Hassan, yatak odasında şarj olan akıllı telefonunun patlaması sonucu hayatını kaybetti.


Pilleri farklı sebeplerden dolayı patlayabiliyor. Bazen aşırı voltaj, bazen yanlış kullanım bazen de ortam şartlarından dolayı patlayabilen piller nadiren de olsa insanların hayatını kaybetmesine sebep olabiliyor. Benzer bir bolay geçtiğimiz günlerde Malezya'da yaşandı.

Girişimlere yatırım yapan bir şirket olan Cradle Fund'un CEO'su olan Nazrin Hassan, evinin yatak odasında telefonlarını şarj ettiği sırada yaşanan bir patlama ve sonrasında çıkan yangında hayatını kaybetti. Biri Huawei diğeri BlackBerry marka iki telefonu olan Hassan'ın bu telefonlardan hangisinin patlamasıyla hayatını kaybettiği açıklanmadı.

Pili patlayan telefonun çıkardığı yangından kurtulamayan Nazrin Hassan'ın hayatını kaybettiği belirtildi. İlk bulgulara göre, kısa sürede yatak odasını kaplayan yangın ve patlamanın verdiği hasardan dolayı Malezyalı yöneticinin kendisini kurtaramadığı düşünülüyor. İngiltere'de eğitim alan Hassan, Malezya hükümeti ile çeşitli işbirlikleri yapıyor ve ülkedeki girişimlerin gelişmesi için çeşitli faaliyetlerde bulunuyordu.

The Malaysian Insight'a konuşan Hassan’ın kayınbiraderi "Biri BlackBerry ve bir diğeri Huawei olmak üzere iki tane telefonu vardı. Kim zararsız bir rutin işlemin üç çocuğun yanlarında babaları olmadan büyümelerine sebep olacağını düşünebilirdi" dedi.

Samsung Galaxy Note 7'de de yaşandı

2016 yılında satışa sunulan Samsung Galaxy Note 7 modellerinde de benzer bir sorun yaşanmış ve firma milyonlarca dolar zararı göze alarak telefonu piyasadan toplatmıştı.

Yorumlar
Yorumcu
Apple farki açikca ortada garantisi biten telefonları degiştirin aşiti isinan telefonu degiştirin pilinizi ayda 1 kere tamamen şarjını bitirin 5 6 saat dinlendirin sonra şar edin kazasız günler .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.