Güncel

PİLOTT’ta üçüncü dönem başlıyor

Türk Telekom’un girişimlere desteği sürüyor, PİLOTT’ta üçüncü dönem başlıyor

PİLOTT’ta üçüncü dönem başlıyor

Türk Telekom’un girişimleri desteklemek, girişimcilik ekosistemini büyütmek ve yenilikçi fikirleri Türkiye’ye katma değer sağlayacak işlere dönüştürmek amacıyla hayata geçirdiği PİLOTT programı,9 Şubat’ta açılan üçüncü başvuru çağrısıyla devam ediyor. Türkiye’de özel sektör bünyesinde hayata geçirilen ilk girişim hızlandırma programı olan ve girişimcilerle iş birliği yaparak yenilikçi ürün ve servisler geliştirmeyi amaçlayan PİLOTT, seçilen ekiplere çekirdek sermayesi, mentorluk, eğitim ve ofis alanı gibi birçok imkansunuyor.

PİLOTT programı kapsamında ekipler, Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve girişimcileri ile Türk Telekom yöneticilerinden mentorluk alıp, PİLOTT ekibiyle birlikte çalışarak ürünlerini geliştirme ve Türk Telekom’un iş ortağı olma fırsatını elde ediyorlar. PİLOTT girişimleri aynı zamandadünyanın en başarılı hızlandırma programı Y-Combinator ve Telefonica’nın hızlandırma programı Wayraişbirliği ile dünyaya açılma şansını yakalıyor. 

Şimdiye kadar başarıyla tamamlanan 2 PİLOTT dönemi sonunda,

700’den fazla başvuru arasından 21 yenilikçi girişim seçildi,

*  Seçilen ekiplere toplamda 500 bin TL yatırım yapıldı,

*  21 ekipten 7’siyatırım aldı,

1 proje TT Grubu tarafından satın alındı ve ürünleştirildi,

6 girişim Türk Telekom’un iş ortağı oldu,

11 girişim Türk Telekom Grubu ile işbirliği sürecine devam ediyor,

6 girişim Silikon Vadisi’ne götürüldü, Silikon Vadisi’nin önemli oyuncuları ile 18 günde 54 toplantı yapıldı,

1423583977_pilott-logo.png

PİLOTT’ta üçüncü dönem başlıyor

Geçtiğimiz kasım ayında ODTÜ Kristal Ağaç Ödülleri’nde “Yılın Girişimci Destekçi Kurumu” seçilen PİLOTT, üçüncü dönembaşvurularını www.pilott.com.tr adresinden almaya başlıyor. Başvurular9 Şubat-29 Marttarihleri arasında kabul edilecek. Yapılacak değerlendirme sonucunda PİLOTT’a katılmaya hak kazanan girişimler, 12 hafta sürecek programın sonunda ortaya çıkaracakları temel niteliklere sahip ürünü Türk Telekom Genel Müdür Yardımcıları’ndan oluşan jüriye sunacaklar. Eylül ayında düzenlenecek PİLOTT Girişimcilik Zirvesi’nde açıklanacak değerlendirme sonuçlarına göre, en başarılı üç girişim 60, 30 ve 10bin TL’lik girişim sermayesineve Silikon Vadisi seyahatine katılmaya hak kazanacak.

PİLOTT’a bir buçuk yaşından genç şirketler tüzel başvuruda bulunabilirken henüz şirketleşmemiş, 18-40 yaş arasındaki üniversite öğrencisi veya mezunu olan girişimciler deekip olarak başvuru yapabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.