Güncel

PlayStation 2 artık üretilmeyecek

Japon devi efsane haline gelen oyun konsolunu artık üretmeyecek. Serinin dördüncü ayağı ise önümüzdeki yıl kullanıcılara sunuluyor.

PlayStation 2 artık üretilmeyecek

Tam 13 yıl önce kullanıcılara sunulan ve dünya genelinde 150 milyondan fazla satış gerçekleştiren PlayStation 2 tarih oluyor.

Famitsu’ya göre Japon teknoloji devi Sony, perakendecilere nakliye satışını durdurmuş durumda. 4 Mart 2000 tarihinde ilk olarak Japonya’da satışa sunulan PlayStation 2, firmanın şimdilerde bir marka haline getirdiği konsolun dünyanın en popüler oyuncusu olmasında büyük rol oynadı. Rakiplerine nazaran geniş bir oyun kütüphanesi sunan konsol, 2006 yılında yerini PlayStation 3’e bıraksa da popüleritesini devam ettirdi ve halen kayda değer satışlar gerçekleştiriyor.
1356810824_gsmarena001.jpg

Harika bir giriş seviyesi konsol görevi gören PlayStation 2 serinin önemli ayaklarından birini oluşturdu ve artık üretilmeyecek. Konsolu yinede stoklarını henüz eritemeyen satış noktalarında bulabilirsiniz. Japon devi dördüncü nesil PlayStation’ı önümüzdeki yıl kullanıcılarla buluşturacak.

Yorumlar
Misafir
8 senedir kullaniyorum ve cok memnunum maşallah diyin :)
Cevapla
hakansilva
Arkadaşlar efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir
Cevapla
Misafir
bende ps3 var panpa
Cevapla
Misafir
Bu kadar uyumlu bir kompleks sistem yapıldığı icin bu kadar sene olması çok güzeldi. ps4 çıkmasa da olur çünkü zaten oyun dünyası 2 konsolun elinde konsol ve telefonda Sony..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.