Playstation 4 ile ilgili sorularınızın cevapları burda - Page 1

PS4'te Dualshock 3 ve Move çalışacak mı?
Sony, Move kontrolörün Playstation 4'te çalışacağını, ancak oyun ve uygulamalarla uyumlu olmayacağından dolayı Dualshock 3'ün çalışmayacağını duyurdu.

Playstation 4 ile ilgili sorularınızın cevapları burda - Page 2

Dualshock 4 nedir?
Sony'nin Playstation 4 duyurusunda görücüye çıkardığı yeni gamepad'i. Tasarım olarak çok daha gelişmiş ve özellikleri de daha fazla. Arkasında led ışık, ön üst kısımda da dokunmatik bir panel yer alıyor. Burada oyunlar için ikinci bir ekran görevi üstlenileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca üst kısımda yer alan "share" tuşu sayesinde oyunlarda hoşumuza giden gelişmeleri anında sosyal medyada paylaşabileceğiz. Ve bir de bu gamepad'in kulaklık girişi bulunuyor. Dualshock 4, yaklaşık 210 gram ağırlığında.

Playstation 4 ile ilgili sorularınızın cevapları burda - Page 3

Playstation 4'ün kasası neden gösterilmedi?
Çünkü PS4'ün kasasının henüz gösterime hazır olmadığı, gösterim tarihi üzerinde hala çalışıldığı bildirildi. Ayrıca Dualshock 4'ün önemine vurgu yapılmak için de ilk etapta farklı bir cihaz gösterilmedi. Muhtemelen E3 2013'te konsolun kasasını görebileceğiz.

Playstation 4 ile ilgili sorularınızın cevapları burda - Page 4

PSN hesabımızı PS4'e aktarabilecek miyiz?
Cevap, evet. Üstelik Sony'nin sosyal oyunculuk hedefi sebebiyle Facebook ve Twitter gibi platformlarda daha içli dışlı olup, Playstation üzerinden daha fazla paylaşım yapmamız mümkün olacak. Kupa koleksiyonlarımız ve dahasını taşıyabileceğiz, ancak PSN üzerinden PS3 için aldığımız oyunlar, PS4'te çalışmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.