Güncel

PlayStation 4 ile Ultra HD çözünürlükte filmler izlenebilir

Yeni nesil konsolda yüksek çözünürlükte film, video ve fotoğraf gösterimi sağlanabilir.

PlayStation 4 ile Ultra HD çözünürlükte filmler izlenebilir

Bir süre önce resmi tanıtımı yapılan PlayStation 4 için sürdürülen gelişimlerle ilgili değerlendirmeler geleye devam ediyor. Yeni nesil konsol her ne kadar resmiyet kazanmış olsa da tasarım çizgileri henüz ortaya çıkmamış; üstelik donanım bölümünde yıl sonuna kadar değişimlerin yaşanabileceği bildiriliyor.
1362221395_large.jpg

Sony’nin kıdemli yöneticilerinden Phil Molyneux, konsol hakkında değerlendirmelerde bulunurken, kullanıcıların konsol ile Ultra HD çözünürlükte (3840 x 2160p) filmler izlemeleri için çalışmalar yürüttüklerini bildirdi. Molyneux, “Geliştirme çalışmalarının o kadar da kolay yürümediği, 4K olarak adlandırılan Ultra HD çözünürlükteki bir filmin 100GB gibi yüksek bir depolama boyutunda olmasının süreci uzatabileceğinin altını çizdi.”

Günlük hayatta kullandığımız internet indirme hızı dikkate alındığında bu boyuttaki bir filmin indirilme işlemi uzun sürecektir. Filmlerin yanı sıra konsolun yine aynı çözünürlükte fotoğraf ve video gösterimi sağlayacağı da iddia edilen gelişimler arasında gösteriliyor.

Yorumlar
Misafir
8 Megapiksel = Ultra HD , ciddimisin? 8 Megapiksel ile sen Fotoğraf çekiyorsun. o çözünürlükte vido çekiyor ? 4 K UHD içinde yeni TV alman gerekecek evet.
Cevapla
Ultra hd = 8 mega piksel oluyor. Tvde bunu görmek için yeni tv mi alacağız. Bir de umarım Full hd grafiği desteklememe gibi bir enayiliği olmaz.
Cevapla
Benim eski model bilgisayarımda da izlenebiliyor :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.