Güncel

PlayStation 4'te internet üzerinden oyun oynanabilecek!

Sony'nin yeni nesil oyun konsolunda kullanılan işlemcinin serinin önceki modelleriyle uyumlu olmaması be gereksinimi ortaya çıkarabilir.


20 Şubat’ta tanıtılması beklenen Play Station 4 için meraklı ve bir o kadar da heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yeni konsolda internet üzerinden oyun oynanmasına olanak sağlayan Gaikai servisinin yer alacağı bildiriliyor.

Hatırlanacağı üzere Sony, geçtiğimiz yıl haziran ayında bu sistemi bünyesine katmış ve iddialara göre yeni nesil konsolunda bu gelişmeye yer verecek. Tabi burada konsol için pazara sunulan oyunların oynanmasından ziyade PS3’te yer alan oyunların PS4’te oynanması sağlanacak.
1361164591_1360871300ps4-playstation4.jpg

Serinin önceki konsollarını değerlendirdiğimizde PlayStation  1 oyunlarının PlayStation 2′de, bazı PlayStation 2 oyunlarının da PlayStation 3′te çalıştığı görülüyor. Ancak Sony’nin PlayStation’da kullandığı AMD x86 işlemcinin geçmiş konsollardaki mimariyle uyumlu olmaması nedeniyle eski versiyon oyunlarına ait disklerin kullanılamayacağı, bunun için de Sony’nin eski içerikleri internet üzerinden sunmaya karar verdiği ifade edildi.

Gaikai teknolojisinin PS4’te kullanılmamasına sebep olarak sistemin sadece HD çözünürlüğe kadar akış sağlaması gösteriliyor. Aynı zamanda servisin PS3 ve PS Vita’da kullanılacak mı sorusuna ve daha birçok gelişmeye 20 Şubat’ta ulaşmış olacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.