Güncel

PlayStation 4'ün resmi tanıtımı netleşti, teknik özellikler neler olacak?

Merakla beklenen oyun konsolu için resmi tanıtım netleşti diyebiliriz. Sony PlayStation 4 görücüye çıkarmanın yanında PlayStation 3'te ciddi oranda indirim yapacak.


Oyun denildiği zaman ilk akla gelen kuşkusuz PlayStation oyun konsolu oluyor. Japon teknoloji devi Sony'nin içeriğini sır gibi sakladığı için 'PlayStation 4'ü tanıtacaklar' beklentisini oluşturan 20 Şubat'taki basın toplantısı öncesi yeni konsolla ilgili bilgiler Japon medyasında yer almaya başladı.

Asahi Shimbun gazetesi 20 Şubat'ta New York'ta tanıtılması beklenen PlayStation 4'ün(PS4) Japonya satış fiyatının 40.000 Yen (760 TL) olacağını bildirdi. Japon basınında yeni konsolun fiyatının yanında teknik özellikleriyle de ilgili yüzeysel de olsa bazı bilgiler dolaşmaya başladı. Tanıtılacak PS4'ün 160 GB dahili hafıza, 8GB RAM ve 2GB video RAM'e sahip olması bekleniyor.
1360871300_ps4-playstation4.jpg

Twitter üzerinden atılan tweet’lerde konsolun 20 Şubat’ta resmiyet kazanacağı netleşti diyebiliriz. Japon gazeteci Masakazu Honda, PlayStation 4’ün 20 Şubat’ta resmiyet kazanacağını takipçilerine duyururken, Sony Computer Entertainment başkanı  Shuhei Yoshida’nın ”Saat 8′de olacak. Şimdiden teşekkürler” yazarak cevaplaması, iddiaların gerçeği yansıttığını kanıtlamış oldu.

Sony'nin 20 Şubat'ta düzenleyeceği etkinlikte paylaşacağı bir diğer yenilik ise PlayStation 3'te yaşanacak olan muhtemel indirim. Firmaya yakın kaynaklar PlayStation 3'ün 100 dolar seviyesine düşeceğini bildiriyor.


Yorumlar
Misafir
sony candır abi :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.