PlayStation 5'teki en iyi beş sürüş oyunu - Page 1

Bizim için en yeni PlayStation'ın ana işi, Gran Turismo 7'ye ev sahipliği yapmaktır, ancak aslında Sony'nin konsolunda bunun dışında oynanacak çok şey var. Dahası, bu oyunların birçoğu PS5'in şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş joypad olan DualSense denetleyicisinden yararlanıyor.

PlayStation 5'teki en iyi beş sürüş oyunu - Page 2

Bir tekerleği kilitlediğinizde gerginliği değiştirebilen uyarlanabilir tetikleyiciler ve çok çeşitli farklı yol yüzeylerini canlandırabilen ayrıntılı titreşim geri bildirimi ile DualSense, yarış oyunları için özel olarak tasarlanmış gibi. Ya öyle ya da kılık değiştirmiş aşırı pahalı sırt masajcılarından biri. Her iki durumda da işte en sevdiğimiz beş PS5 yarış oyunu...

PlayStation 5'teki en iyi beş sürüş oyunu - Page 3

WRC 10


Ralli oyunları söz konusu olduğunda, alkışları kazanan Dirt serisi olma eğilimindedir, ancak resmi Dünya Ralli Şampiyonası oyunları son birkaç yılda sessizce gelişti. Özellikle WRC 10, yalnızca mevcut özellikli offroad canavarlarının son yılını değil, aynı zamanda tarihi olaylardan ilham alan klasik makinelerdeki mücadelelerle şampiyonanın tüm tarihini de kutluyor.


Oyunun en iyi sürümünü arıyorsanız, konsolun benzersiz DualSense denetleyicisinden tam olarak yararlanan PS5 sürümünden başkasına bakmayın. Bir köknar ağacına utanç verici bir şekilde kaymadan önce, küçücük yüzey değişikliklerine anında tepki vermekle ilgili ralli sürüşü ile, WRC 10'un yeni kontrol cihazı aracılığıyla sağladığı dokunsal geri bildirim rakipsizdir.

PlayStation 5'teki en iyi beş sürüş oyunu - Page 4

Hot Wheels Unleashed


Oyuncak arabalarla oynamak için asla çok yaşlı olmadığınızı ve Hot Wheels Unleashed'in yalnızca bu gerçeği güçlendirmeye hizmet ettiğini iddia ediyoruz. Oyunun minyatür araçları, boyanın hoş kalınlığına ve kaba metalik puluna kadar o kadar mükemmel ayrıntılarla işleniyor ki, neredeyse onları ekrandan koparıp TV ünitesinde gezdirebilecekmişsiniz gibi hissediyorsunuz.


Video oyunu versiyonuyla ilgili en iyi şey? Okuldaki zengin çocuğun bile bu kadar çok Hot Wheels seti yoktu. Bir devre düzenleyici, tüm bodrumu turuncu plastik palet parçalarıyla doldurmanıza olanak tanır ve 'kör kutular' kazanma sistemi, beynimizde bir kıskaç olarak takıntılı bir şekilde oyuncak araba toplarken tetiklenen aynı zevk merkezlerini ince ayarlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.