Pokemon'a olan yoğun ilgi bazı tedbirleri de beraberinde getirdi

Amsterdam'daki Van Gogh Müzesi'ndeki Pokémon sergisini görmeyi planlayan hayranlar, artık hediyelik eşya dükkanından Gri Keçe Şapkalı Pikachu promosyon kartını satın alamayacaklarını not etmek isteyebilirler.

Pokemon'a olan yoğun ilgi bazı tedbirleri de beraberinde getirdi

Müze, günlerini "güvenli ve keyifli bir şekilde" geçirebilmelerini sağlamak için ziyaretçilere sınırlı sayıda üretilen kartı tekliflerinden çıkardığını bildirmek için sergi SSS'sini güncelledi ve "Küçük bir grup istenmeyen bir durum yarattıktan" sonra “bu zor kararı" vermek zorunda kaldığını açıkladı.

Ortaya çıkan videolara göre, ziyaretçilerin satın alacakları ürünler için kavga etmesi nedeniyle mağazada kargaşa çıktı. Van Gogh tarzı Pikachu kartlarının artık eBay'de satıldığı göz önüne alındığında, alıcıların önemli bir kısmının karaborsacı olma ihtimali çok yüksek. 

Pokemon'a olan yoğun ilgi bazı tedbirleri de beraberinde getirdi

X'teki Pokémon hesabı, sergi açılışından hemen sonra Van Gogh müzesinde satılan franchise ürünlerinin tükendiğini duyurdu. Daha yeni bir duyuruda, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki Pokémon Center'da alışveriş yapan hayranların, en azından stoklar bitene kadar, en az 30 dolar değerindeki takas kartı siparişleriyle birlikte sınırlı sayıda üretilen Pikachu kartlarından birini çok yakında alacakları belirtildi. Kart, önümüzdeki yılın başlarında Hollanda'daki katılımcı perakendeciler aracılığıyla da satılacak ancak bir daha müzenin hediyelik eşya dükkanında satılmayacak. Bununla birlikte, Van Gogh'tan ilham alan Pokémon resimleri, sergi 7 Ocak 2024'te müzeden ayrılana kadar görülmeye devam edecek.