Güncel

Popüler sosyal medya devi, kripto dünyasına hızlı bir giriş yaptı!

Meta, meta veri deposu içinde, kripto ticareti de dahil olmak üzere 8 ticari marka başvurusunda bulundu!

Popüler sosyal medya devi, kripto dünyasına hızlı bir giriş yaptı!

Mark Zuckerberg'in daha önce Facebook olarak bilinen Meta'sı, yeniden markalaşmasından bu yana, meta veri tabanına genişlemeyi planladığını açıkça belirtti ve şimdi de sanal hizmetler ve kripto ticaretini tanıtmaya yönelik adımlar attı.

Popüler sosyal medya devi, kripto dünyasına hızlı bir giriş yaptı!

Daha önce Facebook olarak bilinen sosyal medya devi Meta, logosunu kaydetmek için sekiz yeni ticari marka başvurusunda bulundu ve sosyal medya devinin kripto para birimleri, jetonlar, kripto ticareti, blok zinciri yazılımı ve kripto para borsaları gibi çeşitli kripto ve sanal ürün ve hizmetlere genişlemeyi planladığını belirtti.

Lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 23 Mart Çarşamba günü ExpertClick'teki bir basın açıklamasında ve uygulamaların kapsadığı tüm öğeleri ayrıntılandıran bir tweet ile haberi duyurdu.

Meta'nın 18 Mart 2022'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine sunduğu yeni ticari markalar hakkında yorum yapan Kondoudis, şunları söyledi: "Bu dosyalar, şirketin meta veriye geçme stratejisini yansıtıyor. Meta'nın kendisini yönlendirecek sanal ekonomi için açıkça önemli planları var.” 

Ticari marka avukatı şu sonuca varmıştır: “Meta'nın en son ticari marka başvuruları, finans sektörü ve ötesindeki katılımcıların kesinlikle ilgisini çekecektir”.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.