Güncel

POS cihazında yeni dönem

Ingenico Türkiye, Umman’daki distribütörü OMA Emirates ile birlikte ülkenin en büyük bankası olan Bank Muscat için anahtar teslim POS projesini hayata geçirdi.

POS cihazında yeni dönem

Ingenico Türkiye, ödeme sistemlerinde Ortadoğu'nun gelişmekte olan pazarlarından Umman'ın en büyük bankası Bank Muscat için önemli bir projeye imza attı. Ingenico'nun Umman distribütörü OMA Emirates'in koordinasyonunda yürüyen proje kapsamında Bank Muscat'ın POS ağı, yeni nesil iCT serisi masaüstü terminallerle donatıldı.  Ingenico'nun çoklu iletişim protokolünü taşıyan ve sahip olduğu esnek mimarisi ile özelleştirilebilir uygulamalar geliştirilebilen ICT serisi ile  Bank Muscat, müşterilerine katma değerli servisleri  güvenli bir platformda sunacak.

Ingenico Türkiye'nin desteği ile OMA Emirates tarafından kurulumu gerçekleştirilen cihazlar, çoklu uygulama ortamı sayesinde Bank Muscat'ın mevcut uygulamalarının yanı sıra ileride ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarına da cevap verebilecek şekilde açık uçlu bir çözüm olarak geliştirildi.  Manyetik kartların yanı sıra temaslı EMV kartları da kabul eden cihaz sayesinde Bank Muscat hızla büyüyen pazarda önemli bir güç elde edecek. Cihazın geliştirilebilir mimarisi  ise Bank Muscat'a terk bir cihaz üzerinde sadakat programları, ön ödemeli uygulamalar, kontör satışı, taksitlendirme gibi bir çok işlemi gerçekleştirebilme imkanı sağlayacak.

Bank Muscat, iCT serisi POS terminallerinin elektronik yazar kasa sistemiyle entegre olarak eş zamanlı çalışabilmesi sayesinde  POS acquiring servislerinde Umman'ın en önemli oyuncularından biri olacak.  OMA Emirates, bankanın Ağ İletişim Denetimi sistemini de pazarda yer alan farklı markalara ait POS terminallerini destekleyecek şekilde özelleştirdi.

1355752238_ctict220.jpg

Projeyle ilgili bir açıklama yapan Oma Emirates-Solution Gulf Group CEO'su Niranj Sangal, Bank Muscat için uygulanan yeni POS çözümüyle birlikte OMA Emirates'in Ortadoğu  pazarındaki genişleme planında önemli bir adım attığını belirterek  pazara ülkenin en büyük  bankası için geliştirilen çözümlerle girmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Sangal, Ingenico'nun  standartların üstündeki donanımlarıyla tam uyumlu çalışan yazılımları sayesinde  bankalar, finansal kurumlar, perakende, müşteri sadakat programı sağlayıcıları, taşımacılık sektörlerinin yanı sıra Telekom sektörü gibi çok geniş bir yelpazede  hizmet verdiklerini ifade etti.

Ingenico Türkiye Satış ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Erhan Öztop ise Bank Muscat ile yapilan projenin Ortadoğu pazarında Ingenico için önemli bir adım olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:  "Ingenico'nun bu pazardaki gelişimi devam ediyor.  Pazarda hızlı, güvenlik standardı yüksek  yeni nesil terminal aileleri ile uygulama geliştirme, bakım, destek ve saha hizmetlerini bünyesinde bulundurarak anahtar teslim çözümler sunabilen OMA Emirates Solution Gulf gibi iş ortakları  ile  yol almaya ve müşteriye projelerle etkinliğimizi artırmaya devam edeceğiz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.