Ekipman ya da cihazlarla hayatımızı her zaman daha kolay hale geliyor. Ancak bazen bu çözümler yanımızda olmadığından ya da imkanlarımız o tarz çözümlere ulaşamayacak bir noktada ise insan olarak bazı pratik zeka yöntemlerini kullanırız.

Çoğu zaman işimizi gören pratik zeka çözümlerini gördüğümüzde yüzümüzde bir gülümseme belirir. Bazılarına 'ben bunu neden düşünmedim' sorusu da aklımıza gelir. Özellikle anlık gelişen durumlar için biz Türkler'in fazlasıyla çözümü olsa da dünyanın diğer ülkelerinde de benzer pratik zeka örneklerine rastlanıyor.

Bu galerimizde sizin için pratik zekanın ulaştığı zirve noktalarını görebileceğiniz farklı örnekleri ele alıyoruz. İşte pratik zekanın zirve noktaları:

Emniyet kemerini bu şekilde takmak pratik zeka çözümü olmuş. Ancak ne kadar güvenli olduğu tartışılır. Acil bir durumda o bağlantı aparatı (eğer profesyonel bir çözüm değilse) işe yaramayacaktır.

Ayakkabı kurutmak için ilginç bir çözüm. Ama işe yarayacağı kesin.

Kavanozdan sürahi yapımı. Biraz öğrenci pratikliği gibi geldi.

Cetveliniz yoksa sırayı da cetvel olarak kullanabilirsiniz. Gayet pratik bir zeka :)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.