Qualcomm açıkladı: Snapdragon ayrılıyor!

ABD merkezli üretici Qualcomm, Snapdragon isminin artık ayrı bir şirket olacağını duyurdu. İşte konu hakkındaki son detaylar!

Qualcomm açıkladı: Snapdragon ayrılıyor!

Bildiğiniz gibi Qualcomm, Android cephesinde yer alan amiral gemi modelleri için Snapdragon’un en güçlü işlemcisini üretiyor. Hatta şirketin en yeni ve en güçlü işlemcisinin 30 Kasım günü düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Bahsi geçen yonga seti, Snapdragon 8 Gen1 ismi ile duyurulacak. Ancak aynı etkinlikte tüm dünyaya ilan edilecek olan başka önemli şeyler de var.

Qualcomm açıkladı: Snapdragon ayrılıyor!

Qualcomm tarafından yapılan açıklamaya göre Snapdragon artık ayrı bir şirket olacak. 10 yıldan uzun süredir akıllı telefon sektöründe yer alan Snapdragon ismi, Qualcomm ile özel bağları olan ayrı bir marka olacak. Şirket tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Qualcomm açıkladı: Snapdragon ayrılıyor! - Resim : 1Qualcomm açıkladı: Snapdragon ayrılıyor! - Resim : 2

“Geleceğe baktığımızda ve platformlar, özellikler ve deneyimler genelinde büyümenin devam edeceğini tahmin ediyoruz. Snapdragon’u kategoriler arası lider bir teknoloji markası haline getirmek için atılan cesur adımları düşünmenin ve bir sonraki adıma hazırlanmanın zamanı geldi. Kitlemiz büyüdükçe ve yakınlık arttıkça, Snapdragon her zamankinden daha fazla cihazın merkezinde olacak ve dünya çapında yeni hayranlara ilham verecek. Markamızın özüne sadık kalarak deyim yerindeyse daha uzun bir oyun alanına ihtiyacı olacak.”

Qualcomm ayrıca işlemci isimleri noktasında da değişiklik yaptıklarını duyurdu. Bu konu hakkında ise “Platformlarımız için yeni, basitleştirilmiş ve tutarlı bir adlandırma yapısı, müşterilerimizin Snapdragon tarafından desteklenen cihazları keşfetmesini ve seçmesini kolaylaştırıyor. Mobil platformlarımızın en yeni amiral gemisi Snapdragon 8 serisi platformumuzdan başlayarak diğer ürün kategorileriyle uyumlu olarak tek haneli bir seri ve nesil numarasına geçeceğiz.” denildi.